domy

Sposób na ponadczasowe wnętrze

Parkiet to znany od lat sposób na piękną podłogę, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest idealny zarówno do wnętrz urządzonych tradycyjnie, jak i nowoczesnych, minimalistycznych i retro czy glamour. Drewniana podłoga, jak żadna inna, doda naszemu wnętrzu stylu i sprawi, że będzie ono zarówno przytulne, jak i eleganckie.

Parkiet najlepiej prezentuje się w przestronnych pomieszczeniach, ale jest też odpowiedni do mniejszych wnętrz. I choć kojarzy nam się z wytwornymi salonami, to w sypialni czy pokoju gościnnym też będzie jak najbardziej na miejscu. Do produkcji parkietów wykorzystuje się różnego gatunku drewno, warto poznać właściwości każdego z nich, zanim zdecydujemy się na wybór desek do własnego domu. Drewno dzieli się także na klasy, o których decyduje jego barwa, układ słojów oraz struktura. Gatunek i klasa drewna mówią nam także o tym, jak wytrzymała jest taka podłoga.

Podłogę z dobrej klasy drewna warto położyć w przedpokoju, kuchni, a także w pokojach dziecięcych. To miejsca, w których często przebywamy i gdzie podłoga bardziej jest narażona na zniszczenia niż w innych pomieszczeniach. Najwyższej klasy drewniane podłogi powinny się też znajdować tam, gdzie chodzimy w butach, bo przyczynia się to do szybszego zużywania podłogi. W takich miejscach jak sypialnia, czy inne rzadko uczęszczane pokoje, możemy zastosować niemal każdy rodzaj drewna. Nie musimy więc kierować się przy wyborze jego jakością, a jedynie własnymi upodobaniami estetycznymi.

Warto odwiedzić w poszukiwaniu wymarzonej podłogi Katowice, gdzie znajdziemy duży wybór podłóg drewnianych. Największą popularnością wśród klientów cieszą się podłogi drewniane sosnowe, świerkowe i brzozowe. Większą twardością charakteryzuje się między innymi buk, jesion czy dąb i deski podłogowe z nich wykonane również nie muszą długo czekać na nabywców. Dobrej jakości podłoga to najprostszy sposób na eleganckie i ponadczasowe wnętrze, które nigdy nam się nie znudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.