ogólnie

Drzwi stalowe i ich zastosowanie

Drzwi stalowe kojarzą się głównie z pomieszczeniami przemysłowymi, jednak coraz częściej wykorzystywane są w szerszym spektrum. Ile mogą kosztować drzwi stalowe? Cena jest zależna od tego, czy są to modele uniwersalne czy stworzone z myślą o wykorzystanie ich w domu jako drzwi zewnętrzne lub wewnętrzne. Przeznaczenie ma decydujący wpływ na ich parametry, wykończenie oraz rozmiary.

Wytrzymałość drzwi stalowych

Na rynku dostępny jest szeroki wybór drzwi stalowych. Decydując się na ich zakup powinniśmy wybrać te, które wykonane są z wysokiej klasy materiałów. Za sprawą odpowiedniego wykończenia można zakupić odporne na uszkodzenia mechaniczne drzwi stalowe. Cena ich może być bardzo zróżnicowana, gdyż wpływa na to także ich rozmiar, dopasowanie do indywidualnego zapotrzebowania. Poszczególne modele mogą być także dostępne w wersji prawo- lub lewostronnej. Można zakupić drzwi stalowe o dużej uniwersalności jako wejścia do pomieszczeń technicznych.

Budowa stalowych skrzydeł drzwiowych

Z czego wykonane są drzwi stalowe? Poznań i jego mieszkańcy w wyniku dużego zainteresowania produktem, już od pewnego czasu zdążyli zapoznać się z ich budową. Drzwi wykonane ze stali są wypełnione styropianem o różnych parametrach izolacji cieplnej oraz akustycznej. W zależności od przeznaczenia, warto przyjrzeć się właśnie tym dwóm właściwościom. Polecane są drzwi ze stali ocynkowanej, malowane oraz oklejone specjalną folią PCV. W tym ostatnim przypadku pokrycie pozwala na uzyskanie bardzo estetycznych efektów wizualnych. Z tego też względu pełnią one funkcję drzwi wejściowych.

Drzwi stalowe sprzedawane w kompletach

Najkorzystniej jest w komplecie zakupić drzwi stalowe. Cena obejmuje wówczas nie tylko skrzydło drzwiowe, ale poza tym ościeżnicę, próg, okucia, klamkę, zamek, uszczelkę wytłumiającą oraz wkładkę budowlaną wraz z pozostałymi akcesoriami. Kupując zestaw tak naprawdę nie musimy się martwić, że zabraknie nam jakiejkolwiek części do montażu drzwi stalowych.Instalacja może odbyć się zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. W przypadku drzwi stalowych zewnętrznych należy zwracać uwagę na ich odporność na działanie wilgoci czy promieniowania słonecznego. Nie powinny też przenikać ciepła.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *