wnętrze

Umywalka z szafką i lustrem — nowoczesna i funkcjonalna

Łazienka jest miejscem, w którym codziennie poddajemy swoją twarz, ciało i włosy pielęgnacji. Trudno więc sobie wyobrazić sobie łazienkę bez umywalki z szafką i lustrem. Ponieważ bez niej wiele zabiegów pielęgnacyjnych byłoby najzwyczajniej niemożliwych do przeprowadzenia.

Umywalki z szafką i lustrem — gdzie są dostępne?

W dzisiejszych czasach zalezienie sklepu, w którym zaopatrzymy się w umywalkę z szafką i lustrem, nie jest najtrudniejszym zadaniem. Zdecydowanie więcej problemów może nam przysporzyć zdecydowanie się na właściwe miejsce, oferujące możliwie jak najlepsze produkty. 

Wartym uwagi jest sklep Alasta, który od lat zajmuje się produkcją przede wszystkim luster podświetlanych diodami LED. Niemniej jednak działalność sklepu nie ogranicza się tylko do samych luster, a również w sklepie możemy znaleźć szafki z lustrem łazienkowe. Oferta szafek tworzonych przez producenta dostępna jest w tym miejscu: https://alasta.pl/kategoria-produktu/szafki-lazienkowe-z-lustrem/

Jak pielęgnować umywalki z szafką i lustrem

Nie jest tajemnicą, że łazienka jest miejscem, w którym panują trudne warunki, ze względu na między innymi wilgoć. Także różnego rodzaju osady i zanieczyszczenia nie są obce naszym umywalkom. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja umywalki z szafką i lustrem.

Przede wszystkim należy często czyścić umywalkę i lustro. Do umywalki wystarczy mieszanka płynu do naczyń i wody lub specjalny środek do czyszczenia powierzchni sanitarnych. Natomiast lustro wymaga środków do mycia szkła. Ważne jest również, by unikać ostrych narzędzi, które mogą zarysować zarówno umywalkę, jak i lustro. Warto pamiętać o niepozostawianiu wilgoci na powierzchniach, ze względu na możliwe powstawanie plam i zagrzybienia. Ten problem powinno rozwiązać regularne osuszanie umywalki i lustra po użyciu.

Uwaga — jeśli masz umywalkę z chromowaną powierzchnią, unikaj stosowania środków czyszczących zawierających kwas octowy, kwas solny lub amoniak, ponieważ mogą one uszkodzić powłokę chromową.

Szafka łazienkowa z umywalką i lustrem — dlaczego warto ją wybrać?

Szafka, która stanowi jednocześnie lustro nad umywalkę, jest niezwykle funkcjonalnym meblem. Przydatnym szczególnie w mieszkaniach, w których łazienka nie należy do największych. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsca w łazience, co w przypadku małych pomieszczeń jest na wagę złota. Dodatkowo lustro optycznie powiększy pokój. 

Ponadto jeśli zdecydujemy się na model szafki z lustrem do łazienki z oświetleniem, małym kosztem nadamy naszej łazience nowoczesnego wyglądu.