wnętrze

Jaki wieszak do przedpokoju wybrać?

Każde pomieszczenie w domu pełni konkretną funkcję. W naszym artykule zajmiemy się przedpokojem. To przestrzeń, która pełni również funkcję reprezentatywną zaraz po salonie. Oprócz tego, hol powinien zapewniać pełen komfort podczas ściągania ubrań lub ubierania się do wyjścia. Nie może zatem zabraknąć wieszaka. Jaki wieszak będzie najlepszy?

Wieszak stojący – zalety i wady 

W zależności od układu i powierzchni domu czy mieszkania, przedpokój może stanowić dużą lub małą przestrzeń. Jeśli hol umożliwia swobodne poruszanie się po nim, świetnie sprawdzi się wieszak wolnostojący. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardzo praktyczne, lecz również stanowi ozdobę naszego wnętrza. W sklepach można również spotkać wolnostojący wieszak biały do przedpokoju. Jest on połączony gustownym siedziskiem, na którym można usiąść, aby zdjąć lub założyć obuwie. Wieszak występujący w takiej formie powinien być rozpatrywany jako mebel. Producenci właśnie w taki sposób go traktują, dlatego można na rynku spotkać przeróżne modele, pasujące zarówno do rustykalnych, jak i nowoczesnych wnętrz. 

Co więcej, wieszak w formie stojaka można elastycznie przenosić z miejsca na miejsce, tak więc, jeśli jego pierwotne położenie przestanie nam odpowiadać, to możemy taki stojak elastycznie wstawić w innym miejscu. Niestety wieszak w formie stojaka ma również wady. Przede wszystkim z uwagi na to, że niestety istnieje zagrożenie jego przewrócenia. To bardzo ważny aspekt, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci. Mając to na uwadze, warto wybrać model ze stabilnymi nogami i konstrukcją. 

Wieszak ścienny – plusy i minusy

Jeśli przedpokój nie jest zbytnio przestronny, a na przykład wieszak biały do przedpokoju w formie stojaka utrudniałby poruszanie się po holu, to lepiej sprawdzą się wieszaki naścienne. Biorąc pod uwagę to rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę kolorystykę ścian. 

W przypadku, gdy ściany są jasnego koloru, to świetnie sprawdzi się naścienny wieszak biały do przedpokoju. Jeśli w przedpokoju zamontowana jest szafa, w której schowane są sezonowe ubrania, na ścianie nie trzeba montować wielu wieszaków. Wieszaki naścienne to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie kompaktowe rozwiązania.