domy

Systemy sterowania ogrzewaniem podłogowym – modernistyczne podejście do nowoczesnych wnętrz

Coraz nowocześniejsza wizja świata wpływa na jego rozwój i dostarczanie na rynek intrygujących nowinek technologicznych. Tak jest i tym razem, ponieważ bezprzewodowe sterowanie podłogówką to idealne rozwiązanie do nowoczesnego mieszkania. Pozwala na pełną obsługę tylko za pomocą komputera lub smartfona. Z racji, że mobilność została tak rozpowszechniona, to preferowana jest ta druga wersja. Nic prostszego i przyjemniejszego do obsługi instalacji ogrzewania.

Sterowanie do podłogówki – co to jest i czy można używać w każdym pomieszczeniu?

Sterowanie do podłogówki jest systemem ogrzewania, które umożliwia szybkie oraz sprawne ingerowanie w spektrum wysokości temperatury. Na tyle rozwinięty system pozwala na zarządzanie w poszczególnych pomieszczeniach. Sterowanie nim możliwe jest zdalnie, zarówno bezprzewodowo, jak i przewodowo. Cały mechanizm działa w pełni automatyczny sposób.

Wszystkie rodzaje systemów sterowania ogrzewaniem podłogowym

Bezprzewodowe sterowanie podłogówką zapewnia stałą kontrolę nad panującą w konkretnych pomieszczeniach temperaturą, a także automatycznie dbają o jak najlepszy przepływ.

Systemy sterowania ogrzewaniem podłogowym można podzielić na kilka rodzajów i dobrać je odpowiednio do swoich potrzeb i możliwości budowlanych.

Sterowanie centralne

Dzięki temu typowi możliwe jest ustawienie takiej samej temperatury we wszystkich pomieszczeniach.

Sterowanie programowe

Poprzez zastosowanie tej funkcji można ustawić różną temperaturę względem obecnych potrzeb lub planu dnia

Termostaty pokojowe

To właśnie one poddają kontroli konkretne pomieszczenia.

Zdalne sterowanie

Ta funkcja umożliwia ustawienie zarówno wszelkich potrzebnych, jak i dostępnych parametrów z punktu smartfona.

Moduł internetowy ecoNET 300

Podobnie jak zdalne sterowanie, umożliwia obsługę poprzez smartfona, komputera lub tabletu. Aby działał, musi zostać spakowany z routerem internetu.

Panel sterujący ecoSTER 90

To multimedialne centrum, które pokazuje odczyt temperatury oraz umożliwia jej edycję. Dodatkowo pozwala na tworzenie harmonogramów zmiany temperatury w określonych porach.

Czy warto zainwestować w sterowanie do podłogówki?

Systemy sterowania ogrzewaniem podłogowym to już norma w nowoczesnych mieszkania. Potrafią w pełni zmienia styl życia, ale jednocześnie wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Plusami przemawiającymi za sterowaniem jest oszczędność energii.