wnętrze

Jak zaprojektować swoją garderobę?

 

Garderoba na wymiar Poznań. Zaaranżuj swoje wnętrze

 

Posiadanie garderoby jest marzeniem wielu kobiet. Dzięki tej przestrzeni mogą pomieścić wszystko to, co bliskie kobiecej naturze. Od ubrań, poprzez obuwie i na dodatkach kończąc. Zawsze się wydaje, że na te rzeczy jest zbyt mało miejsca lub są za bardzo ściśnięte. Garderoba jako zabudowa sypialni jest rozwiązaniem idealnym. Ubrania są przechowywane w niej w sposób dla nich jak najlepszy. Dzięki temu nie ulegają gnieceniu i niszczeniu. Sukienki, koszule, płaszcze wiszą na wieszakach, bielizna jest ułożona w szufladach, skarpetki w koszach, a swetry i spodnie na półkach. To zapewnia niezwykłą organizację kobiecej codzienności, która często objawia się nerwowym porankiem, gdy w pośpiechu nie można znaleźć ulubionej koszuli. Ta codzienność pachnie kawą wypijaną w pogoni, bo żakiet jest pognieciony, a za kwadrans trzeba być w pracy. Ta codzienność jest także ukazana jako skarpetka bez pary. 

Aby zapobiec nerwom każdego dnia, warto zadbać o takie rozmieszczenie ubrań, które zapewni komfort kobietom. Garderoby wykonane na wymiar są produktami tworzonymi na miarę. Dopasowują się do parametrów pomieszczenia oraz do potrzeb. To kobieta może zdecydować, czy woli więcej półek, czy też więcej miejsca na zawieszanie ubrań. To z uwagi na swój styl bycia, ubierania się można zdecydować jakie elementy wyposażenia mają się znaleźć w garderobie.  

 

Kobiecość w niezwykłej odsłonie. Garderoba na wymiar Poznań

 

W zależności od dostępnej przestrzeni, mianem garderoby można nazywać zabudowę szafy lub osobne pomieszczenie. Jeśli jest sporo miejsca w danym lokum przeznaczonym na garderobę, można je wyposażyć także w meble służące kompleksowemu przygotowaniu się do wyjścia z domu. Może być tam siedzisko, na którym ubiera się buty lub toaletka, przy której wykonuje się makijaż. Garderoba najczęściej usytuowana jest przy sypialni, ponieważ jest to wygodne rozwiązanie, ale nie jest to jedyna opcja. Może również znajdować się w dowolnym miejscu w rozkładzie domu.

Dokonując modernizacji swoich wnętrz, często nadajemy im nowego przeznaczenia. Tak się dzieje, gdy dzieci opuszczają dom rodzinny i ich pokój przemianowuje się na garderobę. Można także urządzić ją kosztem jednej z łazienek jeśli w domu są dwie. Zdarza się także, że jest to przestrzeń zaadaptowana z poddasza lub strychu. Czy jest to logistycznie wygodne rozwiązanie? Trudno jednoznacznie stwierdzić, ale za to na pewno zapewnia wyjątkowy ład i porządek oraz cieszy niezmiernie kobiece oko. Jeśli jest więc możliwość zmiany jednego pomieszczenia w inne lub podzielenia dużego pokoju na dwa pomieszczenia, to warto przy tej okazji pomyśleć o garderobie. W nowoczesnych aranżacjach wnętrz ma ona swoje stale miejsce i chętnie występuje jako przestrzeń nie tylko o kobiecym zabarwieniu. Także i mężczyźni chętnie odnajdują się w organizacji wyznaczonego na odzież miejsca. Zapewnia im to rozwieszenie bez ścisku koszul, marynarek oraz innych elementów odzieży i dodatków.