poradnik

Płytki ceramiczne – co powinieneś wiedzieć przed dokonaniem zakupu?

Płytki ceramiczne to jeden z najczęściej stosowanych materiałów w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Można je znaleźć w domach, restauracjach, biurach, a nawet szpitalach. Płytki ceramiczne są zwykle wykonane z gliny, mieszanki gliny i wody lub mieszanki gliny i piasku. Mieszanka jest następnie wypalana w wysokiej temperaturze, aby materiał był wystarczająco mocny do stosowania na podłogach lub ścianach. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele ciekawych kolekcji płytek ceramicznych takich jak np. tubądzin colour, a nadmiar ten sprawia, że ostateczny wybór jest utrudniony dla wielu osób. Na co więc zwrócić uwagę podczas zakupu płytek ceramicznych? 

Płytki ceramiczne – jak wybrać odpowiedni produkt? 

Płytki ceramiczne są niedrogą alternatywą dla kamienia naturalnego ze względu na swoją trwałość, wytrzymałość na uszkodzenia i łatwość montażu. Mają również szeroką gamę kolorów i wzorów, które można mieszać i dopasowywać w celu stworzenia niepowtarzalnego wystroju naszego wnętrza. Płytki ceramiczne, takie jak tubądzin ashen, mogą służyć zarówno jako okładzina podłogowa, jak i ścienna. Wybór odpowiedniej płytki ceramicznej do naszego mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Lista czynników, na które powinieneś zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu płytek tubądzin colour, jest niezwykle długa, dlatego warto podejść do tego z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością, ponieważ kupowanie pierwszego napotkanego produktu, może zakończyć się totalnym fiaskiem. Przy wyborze płytek ceramicznych weź pod uwagę następujące czynniki:

  • Wymiary płytek, 
  • Kształt płytek (kwadrat, prostokąt, a może heksagon?),
  • Materiał, z którego zostały one wykonane,
  • Kolorystyka, motyw czy wzór płytek (zapoznaj się z najnowszymi kolekcjami np. tubądzin ashen)
  • Rodzaj i miejsce, w którym wybrane przez nas płytki mają być umiejscowione,
  • Cena. 

Jak widać lista czynników, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem płytek, zarówno podłogowych, jak i ściennych, jest dość długa. Daj sobie czas i podejdź do tematu z odpowiedzialnością, bo będziesz żyć z tym wyborem przez co najmniej kilka lat!