drzwi pasywne
poradnik

Jaką funkcję spełniają drzwi stalowe przeciwpożarowe?

Drzwi stalowe przeciwpożarowe to element wyposażenia, które znajduje swoje zastosowanie szczególnie w halach produkcyjnych, magazynach, zakładach przemysłowych  oraz w budynkach użyteczności publicznej. Rzadziej montujemy je we własnych domach. czasem jednak zdarza się, że widzimy je w przydomowych garażach i warsztatach. Warto dodać, że drzwi przeciwpożarowe ze stali stosuje się coraz częściej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, czyli w blokach i szeregowcach. Produkt skutecznie chroni przed pożarem. Klienci najczęściej decydują się na drzwi jednoskrzydłowe o szerokości dziewięćdziesięciu centymetrów w kolorze szarym. Klasa trwałości drzwi przeciwpożarowych oferowanych przez producenta Stobrawa wynosi C5. Dobrą informacją jest to, że produkty są dostępne od ręki. Oznacza to, że trzeba czekać na ich realizację. Jeżeli klient zamówi wybrane drzwi, ale chciałby je otrzymać w innym kolorze niż te, które dostępne są w ofercie, musi zapłacić dodatkowo 350 zł. A czas realizacji drzwi w indywidualnym kolorze wynosi około trzy tygodnie. 

Drzwi stalowe przeciwpożarowe producent Stobrawa – sprawdź ofertę!

Drzwi stalowe techniczne przeciwpożarowe od producenta Stobrawa charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Skrzydła z dwóch stron wyprodukowano z  ocynkowanej blachy stalowej łączonej bez spawania. Dodatkowo są malowane proszkowo. Skrzydła przylgowe posiadają zawiasy trzyczęściowe i jedne sprężynowy. Ich atutem jest czop przeciwwyważeniowy. Produkt jest izolowany wełną mineralną. Co jeszcze wyróżnia drzwi stalowe przeciwpożarowe ei 30? Zamek w drzwiach jest wpuszczany zapadkowo pod wkładkę patentową. Co więcej, jest zabezpieczony az dwiema płytami gipsowymi z wysokiej jakości włóknem szklanym. Drzwi posiadają designerską, czarną klamkę antyzaczepową. Warto dodać, że klamka powstała z przeciwogniowego polamidu ze stalowym rdzeniem. A sama ościeżnica jest kątowa i też wykonana ze stali. 

Co znajduje się w zestawie? 

Decydując się na zakup drzwi przeciwpożarowych od producenta Stobrawa, masz pewność, że w zamówieniu znajdą się: skrzydło, ościeżnica kątowa, minimum dwa zawiasy w tym jeden na pewno kątowy, zamek pod wkładkę patentową, czarna klamka z trzpieniem stalowym, która została powleczona tworzywem. Co więcej, set drzwi przeciwpożarowych zawiera jeszcze uszczelkę pęczniejącą, euro-wkładkę z trzema kluczami. Trzeba jeszcze dodać, że producent oferuje rozmaite drzwi przeciwpożarowe w różnej kolorystyce i rozmiarze. Tak, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Warto jeszcze dodać, że gdy klient chce dodatkowe udogodnienia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zgłosić je producentowi. Stobrawa chętnie podejmuje się niestandardowych zleceń.  Zleceniodawca ma możliwość zamówienia drzwi przeciwpożarowych z przeszkleniem zespolonym obustronnie bezpiecznym. Może poprosić o dymoszczelność, ale tylko przy drzwiach jednoskrzydłowych.  Producent oferuje także osprzęt drzwi, czyli samozamykacz ramieniowy, samozamykacz szynowy, regulator kolejności zamykania, klamko-klamkę, klamko-gałkę oraz gałko-gałkę.