oświetlenie

Bliżej światła

Cenisz sobie delikatne, punktowe oświetlenie? Nie lubisz dużych żyrandoli, jednak wciąż potrzebujesz dobrego źródła światła. Sprawdź jak lampa podłogowa odmieni Twoje wnętrze.

Wybierz swój styl

Lampa podłogowa to prawdziwe morze możliwości, od egzemplarzy, które kształtem przypominają profesjonalne lampy z planu filmowego po nowoczesne, minimalistyczne rzeźby. Wybór nie dotyczy już tylko klosza, który do tej pory grał główną rolę, lecz przede wszystkim podstawy. Nie jest to już zwykły metalowy drążek, lecz szklane instalacje, drewniany trójnóg, czy czarna rama. Sam klosz także przeszedł niemałą metamorfozę. Do wyboru są industrialne żarówki, idealne okręgi czy organiczne kształty przywołujące na myśl ogrodowe trawy ozdobne. Co jeszcze kryje się pod hasłem lampa podłogowa? Dużych rozmiarów lampa biurkowa, latarnie w stylu glamour , żarówkowe instalacje czy drzewka z kloszy.

Znajdź dobre miejsce

Masz już wybrany idealny model, czas na znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie Twoja lampa poczuje się jak w domu. Najlepsze rozwiązanie to ustawienie lampy w różnych strefach domu na jakiś czas, aby sprawdzić jak nowy przedmiot zgra się z innymi meblami oraz jak wpłynie na rytm domu. Przykładowo lampy z długim ramieniem, warto ustawić w mało uczęszczanym koncie w rogu pokoju. Ramię nie może przeszkadzać domownikom w korzystaniu z kanapy czy tarasować przejście, ciągi komunikacyjne muszą być wolne. Dobrym miejscem do ustawienia dużych rozmiarów lampy podłogowej jest strefa telewizyjna, delikatne światło lampy będzie idealnym tłem dla rodzinnych wieczorów filmowych. Dysponujesz dużą sypialnią? Spraw sobie kącik do czytania, ładna biblioteczka, wygodny fotel i lampa, wszystko pasuje do tego równania. Garderoba to także idealne pomieszczenie, gdzie Twoja lampa nie tylko będzie pełnić praktyczną funkcję źródła światła, lecz także posłuży jako ciekawe tło do zdjęć wprost do instagrama. Hol to przysłowiowa kropka nad i każdego domu, czy mieszkania, lampa podłogowa idealnie zagra z kryształowym lustrem lub ozdobnym stolikiem na dodatki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *