poradnik

Muszki owocówki – jak sobie z nimi poradzić?

Gorące, letnie noce to okres szczególnej aktywności muszek owocówek. Te niewielkie, niepozorne owady dają o sobie znać nie tylko w regionach pozamiejskich, ale również w centrach dużych metropolii. Wystarczy zaledwie chwila po otwarciu okien, aby w naszym pokoju pojawiło się nawet trzydzieści osobników, kłębiących się pod sufitem. I chociaż muszki nie są groźne dla człowieka, ich ciągłe bzyczenie jest w stanie znacząco utrudnić zaśnięcie. Trudniej jest również zachować estetykę pomieszczenia, ponieważ owady te padają już po kilku godzinach, spadając na parapet i podłogę. Nie oznacza to jednak, że musimy wybierać między brakiem możliwości otwarcia okna w upalną noc, a wpuszczeniem owocówek do domu. Na rynku dostępne są bowiem skuteczne pułapki na muchy, dzięki którym szybko poradzimy sobie z tym problemem.

 

Pułapka z wabikiem

 

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej jest kupić specjalistyczną pułapkę, czy też preparat przeciw muchom. To drugie rozwiązanie nie należy do szczególnie praktycznych, szczególnie, jeśli chcemy pozbyć się owadów w domu. Preparaty należą bowiem do środków mocno toksycznych, co w połączeniu z już duszącym upałem może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Profesjonalna pułapka na muchy jest opcją w stu procentach bezpieczną i ekologiczną. Jej działanie przywodzi na myśl mięsożerne rośliny, wabiące owady swoją wonią. W zestawie z pułapką znajdziemy bowiem specjalny wabik, który, po przygotowaniu go według zaleceń producenta, odciągnie uwagę muszek.

Starannie zaprojektowana konstrukcja pułapki sprawia, że owady, które wleciały już do środka, nie będą w stanie uciec na zewnątrz. Do najskuteczniejszych modeli należą tu pułapki na muchy Redtop, dostępne chociażby w renomowanym sklepie MediaSklep24. Ich zasięg wynosi aż 15 metrów, zaś środek w nich wykorzystany wystarcza na unieszkodliwienie aż 9000 insektów, zanim konieczna będzie jego wymiana. Skład samego wabika jest przy tym bezpieczny dla środowiska, dzięki czemu z pułapek tego typu mogą korzystać również sadownicy i rolnicy. Nie ma tu również konieczności podłączania pułapki do prądu. Jeśli zależy nam więc na komforcie w letnie dni, zakup takiego osprzętu z pewnością okaże się wart swojej przystępnej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.