domy

Glamour, czyli elegancko i przytulnie

Styl glamour pokochało wiele kobiet. Zdominował on nie tylko prywatne wnętrza, ale także salony fryzjerskie, kosmetyczne czy butiki. Nie bez powodu – pozwala urządzić zarówno eleganckie, jak i przytulne wnętrze.

Idealny do salonu i sypialni – fotel muszelka bordowy

Luksus z domieszką kiczu – tak można by w skrócie scharakteryzować styl glamour. W tak urządzonym pomieszczeniu jest miejsce zarówno na puchowe dekoracje, błyszczące kryształki, a także wiele różnych wzorów, materiałów i kolorów. Glamour ma bowiem pewne cechy stylu eklektycznego – w takim wnętrzu panuje miszmasz, ale powinien być on kontrolowany i zgodny z zasadami. Materiałem, który do stylu glamour pasuje jak ulał, jest welur – w salonie tak urządzonym, nie powinno zabraknąć kanapy czy foteli obitych tym materiałem. Najbardziej typowe dla glamour kolory to czerń, szarość i beż, ale także mocno nasycone, jak na przykład butelkowa zieleń. Meble i dekoracje w stylu glamour mają często także fantazyjne kształty. Przykładem na to może być pikowany fotel muszelka bordowy, który doskonale podkreśli urodę salonu, sypialni czy nawet garderoby.

Klasyczny i nowoczesny fotel muszelka welurowy

Meble welurowe to także doskonały pomysł na urządzenie wnętrza klasycznego, którego znakami rozpoznawczymi są elegancja, dobra jakość i meble o ponadczasowym designie. Wnętrze klasyczne nawiązuje do stylu, w jakim dawniej były urządzane dworki i dwory. Jednak współczesna odsłona tego stylu jest nieco inna niż tradycyjna, bo bardziej nowoczesna. Tak urządzone wnętrze tylko pewnymi dekoracjami i stylem mebli nawiązuje do wnętrz znanych z historii i łączy w sobie kilka stylów – między innymi angielski i wiktoriański. Wnętrze klasyczne charakteryzuje się umiarem – wszelki nadmiar i miszmasz jest tam niemile widziany. Idealnie do mieszkania w tym stylu pasują meble welurowe, które od lat zdobią eleganckie wnętrza. Fotel muszelka welurowy może w klasycznym salonie zająć honorowe miejsce, bo w każdym calu spełnia zasady tego stylu. Bordo to jeden z tych kolorów, którego nie powinno zabraknąć w elegancko urządzonym salonie. Innymi barwami odpowiednimi do wnętrz klasycznych są szarości, beże, złoto czy brązy.