poradnik

Projektujemy łazienkę!

Projektując aranżacje łazienki, każdy stara się, aby jego wnętrze było jak najbardziej oryginalne i jednocześnie mieściło się w granicach panujących trendów. Na nieszablonowość pomieszczenia ma wpływ wiele elementów. Ważne, aby wszystkie z nich pasowały do siebie stylem i razem tworzyły spójną kompozycję. Rozpoczynając projektowanie pomieszczenie, warto poszukać inspiracji urządzonych pomieszczeń i na tej podstawie, stworzyć własną wizję łazienki. 

Od czego warto zacząć projektowanie łazienki?

Najważniejszą cechą, na jakiej należy się skupić przy aranżacji jakiegokolwiek pomieszczenia, to kolory, które miałyby tworzyć wnętrze. Z uwagi na fakt, że remont łazienki jest dość kosztowny, dlatego jej zmianę przeprowadza się co kilka lub kilkanaście lat, warto wybrać klasyczne kolory, które nie przestaną być modne. Czerń i biel to zawsze ponadczasowy wybór, który nie przestanie być trendem. Dla dodania pomieszczeniu modnego charakteru warto wybrać dodatki, które są hitem aktualnych aranżacji. 

Jaką armaturę do łazienki wybrać?

Dodatki do łazienki to nie tylko dywaniki, zasłony czy piękne ozdoby. Dodatkiem zdobiącym pomieszczenie może być także bateria umywalkowa. Bateria rea przez charakterystyczny, czarny kolor, będzie nie tylko potrzebnym elementem armatury, ale także dekoracją, która ozdobi nawet najmniejszą łazienkę. Taką dekoracją może być również szafka łazienkowa 100 cm, ten niewielki mebel może całkowicie odmienić charakter wnętrza i dodać mu zupełnie innego stylu. 

Jak stworzyć spójne wnętrze?

Każde wnętrze powinno być spójne pod względem armatury i dodatków, które go tworzą. Wszystkie elementy wyposażenia, powinny być dobrze przemyślane i dopasowane do innych. Zarówno armatura jak i dekoracje, powinny być odpowiednio dobrane pod względem kolorystycznym, kształtem lub stylem. Chcąc uniknąć stylowego chaosu, warto zestawić zdjęcia wszystkich elementów jeden obok drugiego i już na etapie planowania, zobaczyć czy będą one razem tworzyć spójną całość.