Zawiasy i prowadnice meblowe – dlaczego się przydają?
remont

Zawiasy i prowadnice meblowe – dlaczego się przydają?

Zarówno szafy drzwiowe, jak i szuflady cieszą się sporą popularnością w polskich domostwach. Te pierwsze stanowią bowiem znakomite podkreślenie estetyki pomieszczenia, połączone z dużą pojemnością, zaś drugie – ergonomiczne uzupełnienie wyposażenia domu. Wybierając mebel do naszego domu, warto jest jednocześnie pomyśleć nad zakupem praktycznego akcesorium, dzięki któremu korzystanie z szaf czy szuflad stanie się znacznie wygodniejsze. Skrzypienie zawiasów, trzaskanie drzwiami czy też nieumyślne przycięcie sobie palców należą tu bowiem do stosunkowo częstych problemów, z którymi muszą radzić sobie wszyscy domownicy. To właśnie z tego powodu, dodatki takie, jak nowoczesne zawiasy GTV cieszą się w naszym kraju coraz większym zainteresowaniem. W niniejszym artykule przybliżymy Wam temat tych praktycznych akcesoriów.

Prowadnice Tandem – dyskrecja i wygoda

Jedną z największych zalet szuflad jest ich ergonomia, umożliwiająca na przechowywanie sztućców czy bielizny, przy jednoczesnym zajmowaniu niewielkiej powierzchni. Warto jest zatem zadbać o dodatkowe zwiększenie ich przydatności. Prowadnice Tandem, opracowane przez wieloletnich rynkowych ekspertów, są tu jednym z najlepszych rozwiązań. Ich udźwig umożliwi nam montaż akcesorium w każdej szufladzie, bez względu na jej przeznaczenie. Nie powinniśmy zapominać również o podstawowej funkcji, czyli o specjalnym hamulcu, spowalniającym wsuwanie się szuflady. Jego obecność nie tylko zapobiegnie przeszkadzaniu innym domownikom, ale też uchroni dzieci przed przypadkowym przycięciem sobie palców.

Zawiasy GTV – gwarancja wszechstronności i niezawodności

Rynek akcesoriów meblowych oferuje nam również szeroki wybór dodatków, opracowanych z myślą o szafach drzwiowych różnego rodzaju. Do najskuteczniejszych opcji należą tu chociażby zawiasy GTV, charakteryzujące się zarówno wysoką odpornością na rdzewienie, jak i zróżnicowaniem dostępnych modeli. Drzwi szklane wymagają bowiem wykorzystania innego akcesorium, niż ich drewniane odpowiedniki. Podobnie jak wspomniane wyżej prowadnice Tandem, także i te elementy zapobiegają hałasowaniu podczas otwierania i zamykania drzwi. Dostępne są tu również opcjonalne warianty, wyposażone w praktyczne hamulce. Akcesoria tego typu znajdziemy w specjalistycznych sklepach internetowych, takich jak renomowany XXL Meble.

501 thoughts on “Zawiasy i prowadnice meblowe – dlaczego się przydają?

Comments are closed.