ogólnie

Łóżeczko turystyczne zastosowanie i rodzaje

Łóżeczko turystyczne – najlepsze w podróż

Wyjazd na urlop z małym dzieckiem to zadanie dla dobrego  logistyka, który wie, co jest niezbędne w podróży przy małym dziecku i jak potem to zapakować do samochodu. Jednym z podstawowych akcesoriów dla dziecka jest łóżeczko. Odkąd na rynku pojawiło się łóżeczko turystyczne bardzo ułatwiło to podróżowanie młodym rodzicom.  Takie łóżeczka są składane, zawsze mają pokrowce, które chronią przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, co bardzo ułatwia ich transport. Ich rozkładanie jest łatwe i szybkie. Nie wymaga narzędzi i pomocy osób trzecich. Jest rozmiarów tradycyjnego łóżeczka, więc może służyć dzieciom nawet do 3 roku życia.

Jakie wybrać łóżeczko turystyczne?

Na rynku jest bardzo duży wybór łóżeczek turystycznych, a wachlarz cenowy daje dużą możliwość wyboru. Koszt łóżeczek turystycznych wacha się od 100zł do 800zł. Cena zależy od materiału,  z jakiego jest wykonany produkt, technologii jego wykonania,  asortymentu jaki posiada dane łóżeczko  i jego dostępnych funkcji. Najtańsze łóżeczka turystyczne są to te najprostsze z jednym dolnym piętrem. Cena rośnie wraz z dodatkowymi funkcjami tj. otwierane wejście z boku na suwak, torby na akcesoria znajdujące się na zewnętrznych bokach łóżeczka, dodatkowe piętro dla dziecka, które jeszcze nie umie siedzieć czy dopinany przewijak nakładany na łóżeczko. Już standardem dodawanym do większości łóżeczek jest też moskitiera, która sprawdza się w okresie letnim. Łóżeczka turystyczne sprzedawane są z materacami, pasują do nich także materace przeznaczone do tradycyjnych łóżeczek, jednak te zawarte w komplecie są bardziej poręczne, gdyż mieszczą się w pokrowcu razem z łóżeczkiem.

Produkty mające dwa piętra i przewijak są droższe, ale dłużej posłużą rodzicom, gdyż mogą być używane od wieku niemowlęcego do mniej więcej 3 roku życia.  Niektóre z nich mają także w zestawie zabawki dla dzieci przypinane do jego brzegów, które mają zabawić lub pomóc  w nauce wstawania. Wszystkie dopuszczone do sprzedaży  łóżeczka, niezależnie od ceny muszą posiadać atesty bezpieczeństwa, więc nie należy sugerować się ceną myśląc o bezpieczeństwie dziecka. Na rynku dostępne są łóżeczka turystyczne w dużej gamie kolorów i styli, co pozwoli dopasować nowy mebel do każdego rodzaju wnętrza. Dostępne są także łóżeczka-kojce, które z racji swojego  większego rozmiaru i kształtu kwadratu mają funkcję nie tylko spania, ale i aktywnego spędzania czasu przez dziecko.  

Wykorzystanie łóżeczka turystycznego

Jak sama nazwa mówi, jest to łóżeczko turystyczne i sprawdza się na wyjazdach, ale można go także używać jako stałe miejsce do spania dla dziecka. Jest ono praktyczne w utrzymaniu i czyszczeniu. Łóżeczko turystyczne stało się ono także standardowym wyposażeniem hoteli, ośrodków wczasowych, pokojów w agroturystyce i wszystkich miejscach urlopowych i turystycznych które są tzw. przyjazne rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *