remont

Solidny ścisk śrubowy ułatwiający pracę

Odpowiednio wykonana konstrukcja gwarantuje bezproblemowe użytkowanie budowli przez lata. Na trwałość szkieletu składa się wiele czynników, przede wszystkim należy do nich zaliczyć jakość głównego budulca, jego strukturę, grubość, elastyczność i stopień związania.

Bez specjalistycznych narzędzi budowlaniec nie osiągnie nakreślonych przez projektanta parametrów, dlatego musi on dysponować wysokiej klasy sprzętem, umożliwiającym efektywną pracę. Z całą pewnością do niezbędnych akcesoriów zalicza się ścisk śrubowy. To on odpowiada za stopień wytrzymałości poszczególnych elementów tworzących jedną, zwartą całość.

Ścisk śrubowy – zastosowanie

Ścisk śrubowy posiada wszechstronne zastosowanie. Przyda się choćby w kontekście formowania wcześniej wspomnianych konstrukcji. Beton lub klej unieruchomiony za pomocą ścisków i paneli otrzyma docelowy kształt. Ponadto po wskazanym przez producenta czasie stwardnieje, wskutek czego uzyska pożądaną konsystencję i właściwości warunkujące stabilność. A tych wymaga zarówno inwestor, jak i nadzorujący roboty inspektor.

Z kolei zestawiony z metalową szyną to rozwiązanie przydatne w trakcie usztywniania schodów, ościeżnic, drzwi. Chętnie korzystają z nich także stolarze i cieśle, gdyż znacznie ułatwiają montaż wielu elementów drewnianych. Niejeden blat cechujący się długoletnią żywotnością powstał właśnie przy użyciu narzędzia, jakim jest ścisk śrubowy.

Niezawodne komponenty

Jednak by ścisk śrubowy charakteryzował się niezawodnością, powinien zostać wykonany z komponentów wyróżniających się solidnością. Do takich zaliczamy stal. Dzięki niej oprzyrządowanie nie poluzuje się i nie zsunie, a to niezwykle ważne zwłaszcza wtedy, gdy modelowana część poddawana jest wibracjom. Stalowy ścisk śrubowy jest też stosunkowo lekki, co również ma niebagatelne znaczenie w przypadku szybkiej instalacji.

Trwały ścisk śrubowy z pewnością zostanie doceniony przez każdego profesjonalistę. Tego typu akcesorium można zakupić bez wychodzenia z domu na stronie internetowej www.festool.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.