Jak wybierać stół dębowy do jadalni lub salonu
poradnik

Jak wybierać stół dębowy do jadalni lub salonu?

Stół dębowy to jeden z uniwersalnych modeli stołów, który często pojawia się w salonach, jadalniach, restauracjach i wielu innych wnętrzach. Dodaje im charakteru i elegancji oraz sprawia, że np. chłodne wnętrze scandi staje się przytulniejsze. Dodatkowo drewniane stoły są tym, co staje się ciekawym akcentem wnętrz retro. Jego uniwersalność bazuje na materiale, który jest trwały, piękny i elegancki.

Stoły rozkładane dębowe: kiedy najlepiej na nie postawić?

Stoły drewniane rozkładane najczęściej można zobaczyć w niewielkich kuchniach i salonach, dzięki nim takie małe wnętrza są funkcjonalniejsze i eleganckie. Złożony stół zajmuje na co dzień mniej miejsca, a gdy np. organizujemy przyjęcie na więcej osób, można go bez problemu rozłożyć.

Wybierając stół, należy pamiętać o kilku sprawach. Po pierwsze wymiary. Warto zadbać o to, by blat miał wysokość ok. 60–75 cm, ponieważ to pozwoli bez problemu wsunąć pod stół krzesło. Po drugie odległość od ściany, która jest szczególnie ważna, gdy decydujemy się na stoły dębowe rozkładane. Dzięki nim niewielka kuchnia czy jadalnia nie są zagracone, a stół bez problemu można rozłożyć i nakryć na kilkanaście osób.

Po trzecie ustawność pomieszczenia. Zależnie od wybranego kształtu stołu dobrze zadbać o to, by stół stanął w odpowiednim miejscu wnętrza. Stoły dębowe rozkładane powinny stawać w miejscach, w których odległość od ścian i ciągów komunikacyjnych jest na tyle duża, by swobodnie stół rozłożyć. Po ustawności warto zwrócić też uwagę na kształt stołu. Okrągły lepiej wygląda na środku pomieszczenia, a kwadratowy czy prostokątny przy ścianie.

Gdzie kupić stoły dębowe rozkładane?

Salony meblowe online oferują duży wybór stołów dębowych rozkładanych, które są idealne do niemal każdego wnętrza. Atrakcyjne ceny, możliwość zamówienia stołu na wymiar oraz szybka dostawa i krótki czas realizacji zamówienia to ich największe atuty. Jednym z tych, którym klienci już dawno zaufali jest Rosanero – żywiecki salon meblowy wybierany przez coraz większe rzesze klientów.