oświetlenie

Ponadczasowa lampa drewniana

Drewniane meble i inne elementy wyposażenia, ocieplają wnętrze i wprowadzają do niego przyjemną atmosferę. Ten naturalny materiał wykorzystywany jest w meblarstwie od zawsze, ale ze względu na swoje liczne zalety nie traci na popularności. Lampa drewniana może bowiem stać się częścią aranżacji w różnych stylach – od klasycznego, przez skandynawski, aż po nowoczesny czy industrialny. Drewno jest materiałem, któremu z łatwością można nadawać różne kształty, a także kolorystykę. Z tego powodu drewniane lampy dostępne są w bardzo wielu wzorach i modelach. Z drewna wykonuje się lampy sufitowe, stojące, a także stołowe. Zaletą drewna jest także to, że można je łączyć z innymi materiałami i tym sposobem uzyskiwać oryginalne efekty. Doskonałym towarzystwem dla drewna jest szkło, ale także metal, sznurek, a nawet elementy wykonane z tworzyw sztucznych. Nowoczesne lampy drewniane potrafią zachwycić niespotykanym designem, dzięki któremu urządzimy wnętrze oryginalne i z klasą.

 

Uniwersalne lampy drewniane

 

Nad stołem lub w centralnym miejscu salonu możemy powiesić lampę wykonaną z giętych drewnianych sklejek, które tworzą niezwykły, rzadko spotykany kształt. W korytarzu, sypialni czy w strefie wypoczynkowej w salonie, niezastąpione będą drewniane kinkiety. Nie tylko oświetlają one pomieszczenie, ale delikatne światło, jakie dają, tworzy też kameralną atmosferę. Lampa drewniana może też mieć duży potencjał dekoracyjny i grać ważną rolę w aranżacji mieszkania.
Do lamp drewnianych możemy zaliczyć również te wykonane z bambusa i rattanu, które sprawdzą się przede wszystkim w bezpretensjonalnych wnętrzach urządzonych z lekkością i polotem. Może to być mieszkanie w stylu skandynawski, boho czy prowansalskim. Do dużych pomieszczeń idealne są lampy wyposażone w kilka żarówek, które dają dużo światła. W takim wnętrzu sprawdzi się z pewnością lampa wisząca z dekoracyjnymi żarówkami umieszczonymi na drewnianej belce. Drewniane lampy są uniwersalne i mogą być prawdziwą ozdobą każdego domowego pomieszczenia, niezależnie od tego, w jakim stylu je urządzimy.