poradnik

Pokój dziecięcy. Na co zwrócić uwagę aranżując przestrzeń dla dziecka?

Aranżacja pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Trzeba uwzględnić wiele aspektów, które uczynią krainę malucha miejscem bezpiecznym i przytulnym. Należy też uwzględnić praktyczność użytkowania pokoju dziecięcego.

Jeżeli zdecydujemy się na dywan lub wykładzinę, należy mieć na uwadze, iż należy często odkurzać podłogę, bo zbiera się kurz. Ten może być uciążliwy dla maluszka, wywoływać infekcje oraz alergię. Warto też mieć na uwadze wiek malca w doborze mebli, łóżka czy dodatków. To ważny aspekt bezpieczeństwa. Meble powinny być dostosowane do wzrostu dziecka. Jego pokój jest wielofunkcyjną przestrzenią. To miejsce do spania, nauki, zabawy oraz do spotkań z kolegami. Dostosujmy też wyposażenie wnętrza do upodobań dziecka. W końcu to ma być jego pokój, więc musi mieć w nim zapewnione dobre samopoczucie, wygodę i komfort. Inspiracji na urządzenie tego niezwykłego pokoju jest cały ogrom. Chociażby wybór farby. Nie musi być to tradycyjna farba. Do wyboru jest tablicowa, na magnesy lub świecąca w ciemnościach. To dopiero coś! Oryginalny pokój i mnóstwo frajdy.

Dziecięce meble i łóżko to także wachlarz możliwości. Dzięki temu można oryginalnie wyczarować dziecięcą krainę. Łóżko w kształcie auta, statku czy zamku księżniczki nikogo już nie dziwi. Dobór dodatków może także ozdobić pokój i uczynić go atrakcyjniejszym dla dziecka. Warto zwrócić uwagę, aby farby użyte do pomalowania ścian były antyalergiczne i całkowicie bezpieczne dla dziecka.

51 thoughts on “Pokój dziecięcy. Na co zwrócić uwagę aranżując przestrzeń dla dziecka?

Comments are closed.