wnętrze

Żaluzje są jak rzęsy – podkreślają piękno

Żaluzje elewacyjne zewnętrzne to praktyczny i estetyczny sposób odcięcia nadmiaru światła słonecznego. Dzięki niemu można sterować intensywnością światła, które dostaje się do wnętrza. Na co zwrócić uwagę, kupując żaluzje elewacyjne?

Jeśli na poszukiwanie optymalnie dobranych żaluzji zewnętrznych poświęcimy wystarczająco dużo czasu i energii, na pewno nie będziemy nimi rozczarowani. Żaluzje Poznań? Polecamy profesjonalizm ekspertów Oknario.

Zaufaj radom

Rada pierwsza – żaluzje zewnętrzne powinny się dobrze komponować elewacją budynku jej kolorem oraz układem okien. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku nowoczesnego budownictwa, w którym umiar i oszczędność w stosowaniu detali sprawia, że każdy niedopasowany szczegół może oszpecić budynek. Rada druga. Koniecznie należy zwrócić uwagę na jakość zastosowanych materiałów. Żaluzje zewnętrzne są narażone na działanie czynników atmosferycznych – wiatru, słońca, deszczu, śniegu, mrozu. Właśnie dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na jakość produktu. Wybrany model powinien pochodzić z godnego zaufania źródła, najlepiej od renomowanego producenta i być objęty gwarancją. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na sterowanie ręczne, czy elektroniczne, sprawdźmy działanie i solidność wykonania mechanizmu oraz jego poszczególnych elementów.

Żaluzje pod kontrolą

Rada trzecia – warto wybrać sterowanie elektroniczne. To dodatkowy koszt ale szybko docenimy jego praktyczność. Dzięki niemu możemy np. w jednej chwili zasunąć lub rozsunąć wszystkie żaluzje znajdujące się we wszystkich oknach. Ale uwaga, przy sterowaniu elektronicznym często zachodzi konieczność ingerencji w strukturę ściany. Aby układ elektroniczny był mniej narażony na uszkodzenie, powinien znajdować się we wnęce w ścianie, w ramie okiennej lub w solidnej skrzynce, przy czym ze względów bezpieczeństwa lepiej, aby skrzynka znajdowała się wewnątrz, a nie na zewnątrz domu. Sterowanie ręczne wymaga nieco więcej zachodu podczas użytkowania – każdą żaluzję trzeba wszakże zasuwać osobno. Takie rozwiązanie jest jednak znacznie tańsze, a do tego mniej skomplikowane. Im prostszy mechanizm, tym mniejsze prawdopodobieństwo awarii oraz mniej kłopotliwy montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *