domy

Wady i zalety płytek ceramicznych

Producenci materiałów budowlanych i wykończeniowych oferują szeroki wybór. Czasami zbyt wiele produktów sprawia, że ciężko dokonać końcowej decyzji o zakupie. Jednak nasz artykuł z pewnością pomoże dokonać właściwych wyborów wobec płytek ceramicznych. Poznaj ich wady i zalety.

Płytki ceramiczne (np. ceramstic birta) – zalety

Produkty wykonane z ceramiki są znane z tego, że są niezwykle higieniczne. Nie inaczej jest w przypadku płytek ceramicznych np. ceramstic birta. W przypadku dokonywania regularnego mycia kafelków odpowiednimi detergentami nie znajdziemy na nich żadnych roztoczy, bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów. Z tego względu architekci wnętrz przekonują, że materiał ten jest świetny dla alergików, którzy cenią sobie sterylne warunki mieszkaniowe. Nie bez powodu, także płytki ceramiczne spotkamy (np. ceramika domino Artemon) w szpitalach i klinikach medycznych. Omawiając zalety, warto także wspomnieć, że płytki z ceramiki nie wchłaniają plam. Jedynie gresy wymagają impregnowania, inne płytki natomiast są odporne na plamy. W praktyce plamę można od razu zetrzeć bez ryzyka, że coś wsiąknie. Dlatego zazwyczaj takie płytki stosowane są w kuchniach.

Płytki ceramiczne – wady

Wspomniane zalety sprawia, że płytki ceramiczne są bezkonkurencyjne. Niestety nie są wolne od wad. Niektórzy specjaliści wskazują, że często są zimne a tym samym mniej przyjemne w dotyku. To wymusza chodzenie po płytkach w skarpetach lub obuwiu, ponieważ zetknięcie gołej stopy z płytkami może być nieprzyjemne.