wnętrze

Styl skandynawski – co go wyróżnia?

Styl skandynawski zagościł w Polsce dobrych kilka lat temu, mimo wszystko nadal stanowi wyróżnik aranżacyjny. Cechuje go komfort, minimalizm, biel, szarość, bardzo dużo prostych konstrukcji, a także prostych mebli. To nie wszystko co można oczywiście o nim powiedzieć. Wystarczy umiejętnie zastosować różnorodne techniki i do tego, aby móc świetnie zaaranżować wnętrza, można wykorzystać ten styl, projektując praktycznie każde pomieszczenie w domu. Nie da się ukryć, że nie trzeba się zbytnio wysilać z pewnością idealne  okażą się krzesła skandynawskie do salonu lub krzesła welurowe zaprojektowane w  stylu skandynawskim. A co jeszcze można powiedzieć o tym stylu, a także co go wyróżnia?

 

Kolor

Złośliwi powiedzą, że jego brak. Popularnym kolorem minimalizmu jest oczywiście biel. Dzięki temu nawet niewielkie przestrzenie wyglądają na dużo większe. Bardzo często wykorzystuje się kolor biały do aranżacji małych mieszkań, coraz częściej jednak sporo osób sięga po biel także w domach. Nie da się przecież ukryć, że kolor ten idealnie współgra z kolejnym, jakim jest szary. W styl minimalizmu dobrze wpisuje się również czarny, który przełamuje różnorodne, inne kolory. Warto zatem pomalować ściany na biało i postawić krzesło skandynawskie do salonu. Może ono być w kolorze białym, szarym lub czarnym. Co ciekawe, w tym stylu również możesz postawić na krzesła welurowe.

 

Przytulne wnętrza

Kto powiedział, że w stylu skandynawskim nie można mieć przytulnych wnętrz? Decydując się na piękne kolorowe akcenty i dodatki naprawdę świetnie urządzisz swoje mieszkanie. Sporo osób decyduje się również na drewniane wykończenia, które świetnie będą współgrać z krzesłami skandynawski mi do salonu lub  i nóżki wykonane z drewna są trwałe i sprawiają że krzesła niezwykle elegancko się prezentują.

Jeśli szukasz natomiast polecanych produktów, czyli krzeseł skandynawskich do salonu lub welurowych, a także różnorodnych, innych mebli, warto zajrzeć na stronę: https://home-design24.pl/, tam znajdziesz naprawdę świetny i bogaty asortyment, dzięki któremu rządzisz całe swoje mieszkanie.