wnętrze

Styl glamour – nie tylko dla kobiet

Do łask w wystroju wnętrz powraca nieco już zapomniany styl glamour. Jego popularność znacząco spadła, kiedy triumfy zaczął święcić styl skandynawski i jego minimalistyczne aranżacje. Wnętrza glamour charakteryzują się bowiem bogactwem zdobień, przepychem, stylowymi dodatkami i blaskiem. Wiele osób utożsamia go jednak z wystrojem typowym dla kobiet, odbiegającym od surowych, męskich wnętrz i boi się wprowadzić go do pomieszczeń w obawie o uniwersalizm aranżacji. To nie do końca prawda, bowiem styl glamour, dzięki kilku prostym zabiegom, może stać się całkowicie uniwersalny i odpowiedni również dla stylowego, silnego, mężczyzny.

  • Styl glamour można rozpoznać po charakterystycznym zestawieniu kolorów. Czerni i bieli towarzyszy zazwyczaj inna, mocna barwa: fiolet, róż lub fuksja. Aby złagodzić nieco kobiecy pierwiastek we wnętrzu, zamiast typowo „damskich” kolorów wybierz nasyconą czerwień, limonkową zieleń lub energetyczny, pomarańczowy kolor.
  • Pomieszczenia w stylu glamour są zazwyczaj wyposażone w błyszczące i budujące ciepłą atmosferę dodatki: osłonki na doniczki, lampy i kinkiety, ramki do obrazków czy zdjęć, a także wazony oraz świece. Aby nadać im nieco bardziej męski charakter, wystarczy zmienić ich barwę i wykończenie z tak modnego w tym sezonie „rose gold” lub złota na marmurowy, chłodny w wyrazie deseń lub chromowane srebro. Taki zabieg doda im elegancji i będzie uniwersalnym sposobem na podkreślenie stylu glamour.
  • Wnętrza glamour charakteryzuje przepych i blask. W typowo kobiecych aranżacjach osiąga się te cechy za pomocą odpowiednio dobranych mebli, stylizowanych na te z poprzedniej epoki. Typowym rozwiązaniem są więc wygięte nóżki komód, ozdobne uchwyty szuflad, a także sztukateria umieszczona na frontach szafek. Efekt glamour w męskim wydaniu osiągniesz z powodzeniem, jeśli zastąpisz te detale meblami o… lustrzanym wykończeniu. Szafki, blaty, a nawet stół o powierzchni wykonanej z lustra zdadzą egzamin w pomieszczeniu glamour, a dodatkowo będą pięknie odbijać światło, optycznie powiększając dany pokój.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *