domy

Sposób na cieplejsze mieszkanie – grzejniki Nogen

Wiele mieszkań, zwłaszcza w blokach z wielkiej płyty, ma ten sam problem – jest w nich zimno.

Powodów tego stanu rzeczy może być wiele i nie wystarczy odkręcenie kaloryferów, ponieważ problemy mogą leżeć w bardzo różnych miejscach. Dlatego podpowiadamy, jakie sposoby na cieplejsze mieszkanie pozwolą na zaoszczędzenie większej sumy pieniędzy.

Sprawdzenie szczelności okien

Pierwsze i podstawowa rzecz, to sprawdzenie czy okna są szczelne i czy nie ucieka przez nie ciepło. Bloki budowane w latach siedemdziesiątych często borykały się z problemem nieszczelności okien. Od tego czasu praktycznie wszystkie oryginalne, drewniane okna wylądowały na śmietniku, a zastąpiły je plastikowe okna. Jednak zły montaż albo brak odpowiedniej szczelności mogą spowodować, że z czasem zacznie przez nie „wiać”, czyli staną się nieszczelne. Przez okna ucieka bardzo dużo ciepła z mieszkania i generuje to przy okazji bardzo duże koszty. Dlatego pierwszą rzeczą, jaką należy sprawdzić, są właśnie okna. Najlepiej zainwestować w nowe, jeśli obecnie nie zdają egzaminu, ponieważ jest to coś, co robi się na lata i nie warto szukać tutaj złudnych oszczędności.

Dodatkowe ogrzewanie – grzejniki Nogen

Stare mieszkania bardzo często mają dość kiepskie ogrzewanie. Charakteryzuje się ono nie tylko starymi, żeliwnymi kaloryferami, które nagrzewają się bardzo długo i często się zapowietrzają, ale także po prostu wadliwą instalacją. Dlatego, mimo odkręcania grzejników na maksymalny poziom, w mieszkaniu jest zimno. Jednym z najlepszych sposobów na taki stan rzeczy są elektrycznej grzejniki Nogen. Są one energooszczędne, bardzo wygodne w użytkowaniu, mobilne, możecie ich używać dosłownie w każdym pomieszczeniu. Ich największą zaletą jest to, że bardzo szybko się nagrzewają, skutecznie oddają to ciepło do otoczenia. Po włączeniu grzejnika momentalnie robi się ciepło w danym pokoju. Jest to bardzo fajna rzecz. Polecana jest do łazienek, kuchni, salonów i sypialni a małe mieszkanie jest w stanie nagrzać bardzo szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.