ogólnie

Rolety zewnętrzne solarne dachowe – jak działają?

Rolety zewnętrzne solarne dachowe są zabezpieczeniem przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń na poddaszu. W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje rolet zewnętrznych. Jednym z nich są modele solarne. Jest to bardzo skuteczna ochrona, dlatego świetnie sprawdzi się zarówno w domach, jak i pomieszczeniach biurowych. Dlaczego warto zakupić rolety zewnętrzne solarne?

Rolety zewnętrzne solarne, kiedy najlepiej się sprawdzą?

Jeśli chcesz zamontować w swoim domu skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, to kup rolety zewnętrzne solarne. Chronią lepiej niż markizy i rolety wewnętrzne, czy zasłony zaciemniające. Jest to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy nie ma dostępu do zasilania elektrycznego. Sprawdzą się również w przypadku braku dostaw energii elektrycznej.

Dlaczego rolety zewnętrzne solarne są świetnym rozwiązaniem?

Rolety zewnętrzne solarne odbijają promienie słoneczne, dzięki temu wnętrze nie nagrzewa się tak szybko. Jest to również świetnie rozwiązanie w zimie, ponieważ zmniejsza straty ciepła. Kolejną zaletą jest łatwość w obsłudze – można nimi sterować manualnie, jak i elektrycznie. Mają wbudowany akumulator, dzięki temu nie pobierają energii elektrycznej.  

Jak działa roleta zewnętrzna solarna?  

W kasecie rolety umieszczony jest panel fotowoltaiczny, w którego wnętrzu ukryta jest bateria o bardzo długiej żywotności. Ważne jest to, że panel nie musi być wystawiony bezpośrednio na działanie promieni słonecznych, wystarczy tylko dostęp do światła dziennego. Panel ładuje się niezależnie od pory dnia czy roku. Najlepiej jest je zamontować od strony wschodnie, zachodniej oraz południowej. Rolety zewnętrzne solarne są wygodne w użytkowaniu i nie zależne od przerw w dostawie prądu.

Montaż rolet zewnętrznych solarnych nie wymaga zastosowania specjalnego okablowania i podłączenia zasilania elektrycznego. Dzięki temu jest to redukcja kosztów oraz czasu potrzebnego na instalację.