kuchnia

Rodzaje blenderów kuchennych

Blender kuchenny – skąd się wziął

Odkąd w sprzedaży pojawił się blender kuchenny, kobiety oszalały na jego punkcie. Zapewne Ty również uwielbiasz go używać. Czy zastanawiałaś się jednak, skąd wzięło się to cudowne urządzenie? Otóż pierwsze wzmianki o blenderze pojawiły się w roku 1922, kiedy to Stephen Poplawski stworzył urządzenie do miksowania koktajli. Jak widać, już prawie 100 lat temu ta pyszna płynna przekąska miała swoich zwolenników.

Blender z pojemnikiem, inaczej kielichowy

Jednym z rodzajów prezentowanego urządzenia jest blender z pojemnikiem. Dzięki niemu jesteśmy w stanie nie tylko pokruszyć lód, ale także zmiksować owoce i warzywa na pyszny mus. Te, które posiadają dużą moc, są w stanie rozdrobnić także bardzo twarde produkty.

Blender do koktajli – który wybrać?

Jak widać na początku artykułu, koktajle są kochane przez nas od wielu lat. Chcąc je tworzyć, musimy posiadać blender do koktajli. Zastanawiasz się, którym urządzeniem szybciej przygotujesz ulubiony napój? Dla upartych, nawet ręczny da radę. Nie należy jednak ukrywać, że doskonale sprawdzi się w tej kwestii blender kielichowy.

Blender stojący – do czego może się przydać?

Tak naprawdę blender stojący, to blender kielichowy. Oznacza to zatem, że możemy w nim kruszyć lód, rozdrabniać warzywa, robić tak naprawdę wszystko. Warto jednak pamiętać, że jego największą zaletą jest to, że miksując produkty, nie rozrzuca ich po całej kuchni. Blendery znajdziesz na http://eldomagd.com/blendery,c8.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *