LED do ścian
oświetlenie

Profile LED do szpachlowania — idealne do płyt gipsowo-kartonowych

Profile LED do szpachlowania to specjalny rodzaj szyn służący do osadzania taśm diodowych w materiale budowlanym bez konieczności wykonywania w nich wcześniej specjalnych otworów montażowych, jak to bywa w przypadku profili wpustowych. Dlaczego warto zastosować listwy do montażu oświetlenia diodowego podtynkowego?

Profile LED do szpachlowania a jakość instalacji

W przypadku wykonywania systemów oświetleniowych ledowych w sąsiedztwie płyt gipsowo-kartonowych, stosowanych do budowy ścian działowych, konstrukcji podwieszanych czy też zabudów wnętrz — ciekawe efekty aranżacyjne można osiągnąć  dzięki profilom LED do szpachlowania. Ich zaletą jest możliwość łatwego docinania dobory odpowiedniej grubości w zależności od rodzaju płyty g-k. Zapewniając łatwy montaż, bez konieczności frezowania podłoża czy stelaża płyt umożliwiają szybki postęp prac i bezproblemowy montaż. Odpowiedni dobrane do charakteru wnętrza umożliwiają stworzenie niebanalnego, designerskiego wykończenia pomieszczeń.

Profile LED do szpachlowania do płyt ściennych i narożników

Ciekawą formą wykorzystania  profili LED do szpachlowania jest ich użycie do podkreślenia narożników ścian, czy też montaż przypodłogowy. Wykonane z ich udziałem doświetlenia sufitów podwieszanych zapewniają niewidoczne połączenia konstrukcji i tym samy nastrojowe światło idealnie podkreślające obrys pomieszczenia, bez konieczności wykonywania suchej zabudowy. Duża ilość wyborów szerokości profili pozwalają na budowę niecodziennych konstrukcji i niemal nieograniczone możliwości kreowania światła i tworzenia różnych kombinacji oświetlenia.

Profile LED do szpachlowania zapobiegają problemom przegrzania taśm, a dodatkowo pilnują niejako właściwego ułożenia ich przez cały okres użytkowania, bez strachu, że diody będą się odklejać, wybrzuszać. Diody ledowe montowane bezpośrednio na ścianie, już po pół roku użytkowania mogą dawać objawy stopniowego ich zużywania się i stopniowego blednięcia światła.