budownictwo

Prefabrykowane domy, czyli jakie?

Prefabrykowane domy pasywne powstają z ekologicznych materiałów pochodzących z recyklingu. Tym samym nie wypływają negatywnie na środowisko naturalne. Wiele osób zastanawia się, czy takie materiały nadają się do budowy domu? Czy zabezpieczą dom przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi? I czy po prostu dom będzie stabilny, mocny i trwały. Na wszystkie pytania odpowiadamy tak! A więcej na temat możecie dowiedzieć się tutaj https://phomes.pl/. Firma P. HOMES to przedsiębiorstwo z Poznania, które prowadzi z powodzeniem wiele oddziałów w całej Polsce i proponuje klientom prefabrykowane dom. Pracownicy to wyspecjalizowana i doświadczona kadra fachowców, która stawiała domy przez wiele lat w surowym klimacie skandynawskim. Fachowcy opracowali autorskie systemy montażowe oraz dobrali skutecznie wszystkie materiały tak, aby tworzyły jedną spójną i wytrzymałą konstrukcję. 

 

Prefabrykaty betonowe cena za nie nie jest wygórowana. Koszt budowy domu szkieletowego jest niższy w porównaniu z budową murowanego budynku. Jak długo trwa budowa domu z prefabrykatów? Producent zastrzega sobie pracę na mniej więcej dwa tygodnie. Następnie gotowa konstrukcja szkieletowa wraz z drzwiami, oknami, dachem, ścianami i ociepleniem jest dostarczana na miejsce wskazane przez klienta. Oczywiście, zanim dom stanie we właściwym miejscu klient wraz z pomocą konsultanta z P. HOMES dostarcza niezbędną dokumentację. Najważniejsze jest pozwolenie na budowę. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę firma rozpoczyna przygotowania do podpisania umowy właściwej. Z kolei zespół fachowców zaczyna gromadzić potrzebne materiały do budowy domu z prefabrykatów.

 

Jak powstaje dom z P. HOMES?

 

Na stronie internetowej na klientów czeka konfigurator, którego zadaniem jest pomoc w wyborze projektu domu oraz naniesienie na niego zmian oczekiwanych przez klienta. Firma przygotowała dla zleceniodawców aż sześć rozmaitych, nowoczesnych projektów. Każdy projekt można dowolnie modyfikować. Oznacza to, że w momencie, kiedy klient decyduje się na jedne projekt, dodaje lub usuwa elementy jego zdaniem niepasujące do całości, lub zmienia ich położenie. Warto dodać, że po wybraniu projektu nie pozostaje nic innego jak spotkanie w placówce firmy. Podczas rozmowy konsultanci tworzą wstępną umowę i zastrzegają, że ustalony budżet na budowę domu nie ulegnie zmianie. Jest to fakt, z którego bardzo są zadowoleni klienci, ponieważ nikt z nas nie lubi niespodzianek w postaci dodatkowych płatności. 

 

Dlaczego warto zdecydować się na prefabrykowane domy pasywne?

 

Nowoczesne budownictwo zakłada przede wszystkim działania zgodne z ideą poszanowania środowiska naturalnego. To wyzwanie dla branży budowlanej, ponieważ nieustannie spływają zamówienia na budowę tradycyjnych domów. Murowane budynki są dużo większą inwestycją w porównaniu z ekologicznym domem. Co więcej, budowa takiego domu zajmuje więcej czasu i wymaga zatrudnienia większej liczby osób. Prefabrykowane domy szkieletowe gwarantują pełną niezależność grzewczą. Specjaliści tworząc przegrody, zadbali o to, aby przegrody zewnętrzne otrzymały dodatkową izolację termiczną. W tym celu wykorzystano niemalże 30 cm styropianu i wełny mineralnej o bardzo wysokich  parametrach przewodności cieplnej. Co ważne, wszystkie projekty firmy P.HOMES bez wyjątku mają pompę ciepła typu split lub dwufazowy kocioł gazowy najnowszej generacji. Dzięki temu prefabrykaty betonowe domy są w pełni energooszczędne. 

 

Co jeszcze zapewniają tego typu domu? Odzysk ciepła i energii! Oznacza to, że specjaliści polecają montaż instalacji paneli fotowoltaicznych na połaci dachowej. Nie każdy wie, że ich wykorzystanie także redukuje zużycie prądu. Stosowanie rekuperacji odzyskuje ciepło i pozwala zrobić domowe oszczędności. Ponadto prefabrykowany dom wykorzystuje możliwości ogrzewania i chłodzenia w wygodny sposób. Efektowne ogrzanie budynku ma miejsce za pomocą systemów wieloobiegowych.   

 

Poznajcie możliwości inteligentnego sterowania domem!

 

Dom w konstrukcji szkieletowej z zastosowaniem automatyzacji urządzeń umożliwia inteligentne sterowanie systemami grzewczym i chłodniczym. Specjaliści z P.HOMES stawiają na system, dzięki któremu pompa ciepła oraz kocioł gazowy umożliwiają wysokie zautomatyzowanie systemami ogrzewania. Poziom ogrzewania i chłodzenia ustawia się zgodnie ze swoimi oczekiwaniami oraz indywidualnymi preferencjami. Na przykład w salonie i kuchni temperatura może by wyższa. Z kolei w sypialni zaleca się niższą temperaturę w trosce o dobry i spokojny sen. Ponadto sterowanie ma miejsce zawsze w czasie rzeczywistym. Unikalny komfort przebywania w domu jest możliwy dzięki bieżącej aktualizacji ustawień on-line. Dobrą informacją jest fakt, że system grzewczy daje możliwość rozbudowy o nowe funkcje, takie jakie wybiorą domownicy. Firma P. HOMES zdecydowanie może otrzymać mano lidera w budownictwie domów z prefabrykatów. Reprezentuje budownictwo zrównoważone i dzięki temu realnie wpływa na jakość otaczającego nas wszystkich środowiska naturalnego. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *