wnętrze

Pięć sposobów na optyczne powiększenie małej łazienki

Jeśli urządzasz dom lub mieszkanie, na pewno przyjdzie czas, w którym będziesz musiał zaaranżować także łazienkę. Jeśli jej przestrzeń jest duża, nie stanowi to większego problemu. Schody zaczynają się wówczas, gdy metraż łazienki pozostawia wiele do życzenia. Jest jednak kilka sposobów na to, by z powodzeniem zaaranżować małą łazienkę tak, by wydawała się optycznie większa.

  1. Postaw na lustrzane powierzchnie. Obowiązkowe akcesorium w łazience to oczywiście lustro – niewiele osób jednak decyduje się na jego duży rozmiar, niekiedy zajmujący większość ściany. Jeśli Twoja łazienka jest mała, bez namysłu możesz wybrać do niej największe lustro, jakie tylko się w niej zmieści. Taki zbieg sprawia, że powierzchnia łazienki wydaje się niemal nieograniczona. Pójdź o krok dalej i postaw także na lustrzane wykończenie frontów szafek – efekt będzie zaskakujący!
  2. Do wykończenia wnętrza wybierz podłużne płytki i… układaj je tak, by optycznie podwyższyć lub wydłużyć pomieszczenie. Wystarczy, że na ścianach będą one położone pionowo, a na podłodze – poziomo, wzdłuż najkrótszego boku pomieszczenia. Zabieg ten pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia w takim zakresie, w jakim najbardziej nam to odpowiada.
  3. Nie zagracaj przestrzeni! Jeśli masz taką możliwość, chowaj wszelkie kosmetyki i sprzęty łazienkowe, takie jak suszarka czy prostownica, do głębokich szuflad. Zagracenie łazienki daje wrażenie bałaganu, ale także optycznego jej pomniejszenia. Dobrym zabiegiem jest również zabudowanie dużych sprzętów: pralki czy suszarki, zwłaszcza, jeśli odbiegają kolorem od całego wystroju.
  4. Biel, biel i jeszcze raz biel. Do aranżacji łazienki wybieraj jasne barwy, a najlepiej biel – nie od dziś wiadomo, że jasne kolory znacząco dodają metrażu małym pomieszczeniom i dają wrażenie elegancji, smaku i klasy.
  5. Uważaj na mozaiki i wzory! Jeśli marzy Ci się mozaika na ścianie ułożona z różnokolorowych płytek lub wytapetowanie jednej ze ścian na inny kolor, raczej odpuść sobie ten zabieg. Skraca on optycznie pomieszczenie, nie tylko w pionie, ale również w poziomie. Jeśli lubisz kolorowe dodatki, postaw raczej na barwne kosze czy pudelka do przechowywania ręczników lub prania – to kompromis pomiędzy pstrokatą ścianą a wyważoną aranżacją małej łazienki.

5 389 thoughts on “Pięć sposobów na optyczne powiększenie małej łazienki

Comments are closed.