domy

Okna dla poznaniaka

Nowe solidne okna to ważny element mający wpływ na termomodernizację budynku. Nie można o nim zapomnieć, chcąc płacić niższe rachunki za ogrzewanie. Wiedzą o tym doskonale w oszczędnym Poznaniu.

Okna i Poznań? Wiadomo, poznaniak nie mógłby szukać innych okien jak energooszczędne? I słusznie. Okna kupuje się do domu na wiele lat a oszczędny poznaniak chce każdej zimy mieć poczucie, że choć już w nie nie inwestuje to jednak wciąż oszczędza, bo wydaje mniej na ogrzewanie.
Przy zakupie okien, nie tylko w Poznaniu, zamiast oszczędnym lepiej być nawet gospodarnym. Lepiej bowiem na początku więcej zainwestować, by móc potem każdej zimy oszczędzać np. gazie na ogrzewanie. Solidne okna to bowiem ważny element termicznej izolacji budynku.

Jakie okna wybrać?

Oprócz właściwości izolacyjnych, okna powinny również dobrze się prezentować. Na samy wstępie powinniśmy wybrać między innymi ich rodzaj a do wyboru mamy okna aluminiowe, PCV, drewniane.

Okna aluminiowe jeszcze do niedawna można było spotkać w Poznaniu w obiektach użyteczności publicznej, takich jak biurowce, rzadziej w domkach jednorodzinnych. Od kilku lat trafiają one jednak coraz częściej do naszych prywatnych domów. Dużą zaletą okien aluminiowych jest ich niska waga, a także bardzo wysoka stabilność i sztywność. Są też ulubionymi przez architektów. Nie dość, że bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne, na ogół występują w bardzo szerokiej gamie barw. Można je bowiem malować na dowolny kolor. Łatwo też w tej technologii realizować najbardziej śmiałe projekty architektoniczne. Okna aluminiowe to jednak nie tylko sam metalowy profil. Dziś uzupełnia się je o dodatkowe ocieplające wkładki termiczne.

Okna PCV – najpopularniejsze w Poznaniu

To właśnie jednak okna PCV zwane plastikowymi są tymi, które najchętniej kupowane są w Poznaniu. Ich cena jest atrakcyjna, a jednocześnie oferują bardzo wysokie standardy izolacji termicznej, jak i akustycznej. Nowoczesne profile okienne stosowane w oknach najwyższej klasy „A” to dziewięciokomorowe profile i potrójne szyby. Z takimi oknami można budować dom nawet w Poznaniu na Ławicy koło lotniska. Tylko najbardziej głośne hałasy będą miały wówczas szansę przeniknąć do naszego domu. Zaletą okien PCV jest także ich wysoka odporność na wpływy atmosferyczne. Są kompletnie odporne na działanie grzybów oraz owadów. Plastikowe okna charakteryzują się także wysoką trwałością. Co wielu z pewnością doceni, plastikowe okna nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji.

Okna drewniane zawsze w modzie

Mimo powstawania wielu nowych technologii, na popularności nie tracą wciąż kiedyś najczęściej stosowane okna drewniane. Te jednak w żaden sposób nie przypominają drewnianych okien, które jeszcze np. w latach osiemdziesiątych montowane były w poznańskich blokach. Produkowane z mokrego drewna szybko się wypaczały. Nowoczesne okna drewniane są niepowtarzalne w swej naturalności, co nie oznacza, że wszystkie będą w naturalnym szarym kolorze. Drewniane okna oferują też najlepsze akustyczne i termiczne parametry.

Najlepsze okna znajdziesz na stronie: http://www.thermofasada.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *