remont

Odkurzacze przemysłowe do gipsu – czym powinny się charakteryzować?

Praktycznie każda osoba, która miała kiedyś styczność z pracami remontowymi lub budowlanymi, wie zapewne doskonale, że zwykłe odkurzacze nie zdają tu egzaminu. Ze względu na większą ilość bardziej kłopotliwych zanieczyszczeń, bezpieczeństwo i porządek zapewnią nam tu wyłącznie dedykowane modele do zadań specjalnych. Należy do nich właśnie odkurzacz przemysłowy do pyłu gipsowego, po który coraz chętniej sięgają polscy specjaliści. Urządzenia tego typu charakteryzują się wytrzymałą obudową, znakomitą mocą ssania oraz pojemnością, przewyższającą w znacznym stopniu modele podstawowe, wykorzystywane w cotygodniowych porządkach. W niniejszym artykule przybliżymy Wam temat doboru odkurzacza, przeznaczonego do prac z gipsem.

 

Najistotniejsze cechy odkurzacza przemysłowego

Dobry odkurzacz przemysłowy do pyłu gipsowego powinien odznaczać się wysokim poziomem podciśnienia. To właśnie od niego zależeć bowiem będzie siła ssania urządzenia. Przykładem jest tu chociażby odkurzacz AS-30 MAC Milwaukee, odznaczający się podciśnieniem na poziomie 250 bar. Nie bez znaczenia jest tu również wielkość filtra. Większe elementy nie wymagają bowiem częstej wymiany, powstrzymując przy tym więcej zanieczyszczeń. Dla dodatkowej wygody, możemy również sprawdzić, czy interesujący nas odkurzacz posiada system, powiadamiający nas o zapełnieniu się pojemnika.

Nie zapominajmy również o wysokiej kulturze pracy odkurzacza. Zapewni ją nam wyciszona turbina, ograniczająca nadmiar hałasu podczas odkurzania. Warto tu także zwrócić uwagę na długość kabla. Zbyt krótki przewód sprawia bowiem, że urządzenie trzeba przez cały czas podłączać do kolejnych gniazdek. To samo tyczy się gabarytów węża ssącego – w przypadku wiodących modeli, długość tego elementu wynosi bowiem aż 4 metry.

 

Zakup odkurzacza przemysłowego

Ponieważ odkurzacz przemysłowy do pyłu gipsowego powinien odznaczać się możliwie najlepszą efektywnością pracy, nie powinniśmy oszczędzać na zakupie tego urządzenia. Budżetowe modele, pochodzące od nikomu nieznanych producentów, nierzadko nie posiadają bowiem odpowiednich atestów. Z tego też powodu, powinniśmy postawić wyłącznie na usługi zaufanych, wiarygodnych sklepów. Przykładem jest tu chociażby popularny IsTools, oferujący nam niezawodne odkurzacze marek Milwaukee oraz Gölz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *