domy

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, kupując odkurzacz centralny?

Odkurzanie to proces tak samo rutynowy, co nierzadko wiążący się z rozmaitymi frustracjami. Konieczność noszenia urządzenia po domu w celu wpięcia przykrótkiego kabla do kolejnego gniazdka tudzież obijanie się odkurzacza o meble to problemy, przez które wielu z nas zaczyna kojarzyć sprzątanie z męczącym, cotygodniowym rytuałem. Nowoczesne rozwiązanie, jakim jest centralny odkurzacz, umożliwi nam pogodzenie konieczności regularnego sprzątania naszych czterech kątów z wygodą. Ponieważ odkurzanie opiera się tu wyłącznie na podłączeniu rury do gniazdek, cały proces zostaje znacząco uproszczony, nie tracąc przy tym na efektywności. Modele centralne odznaczają się również zwiększonym bezpieczeństwem – wszystkie drobnoustroje oraz roztocza są odprowadzane na zewnątrz, co zapobiega wystąpieniu reakcji alergicznych. W niniejszym artykule opowiemy Wam o czynnikach, na które powinniśmy zwrócić uwagę, planując zakup takiego odkurzacza.

Długość instalacji

Dobre odkurzacze centralne powinny być w stanie zapewnić nam znakomitą skuteczność bez względu na pomieszczenie, w którym z nich korzystamy. Z tego też powodu, podczas przeglądania dostępnych ofert, powinniśmy sprawdzić maksymalną długość instalacji. Im większy dom, tym dłuższa powinna być bowiem ogólna instalacja. Nie bez znaczenia jest tu również maksymalna ilość gniazd. Wybierając tego typu odkurzacze, należy też uwzględnić położenie wszystkich pomieszczeń. Nawet najbardziej problematyczne z nich nie powinny stwarzać żadnych problemów z przepływem.

Praca odkurzacza

Oprócz kwestii montażowych, podczas zakupu centralnego odkurzacza powinniśmy sprawdzić też efektywność urządzenia. Chociaż jednostka centralna montowana jest na ogół w pomieszczeniach pokroju garaży tudzież piwnic, tak w dalszym ciągu należy tu zadbać o wysoką kulturę pracy urządzenia. Ograniczymy w ten sposób hałas, towarzyszący sprzątaniu. Dobre odkurzacze centralne powinny dysponować również odpowiednio dużą mocą ssania. Zwróćmy tu także uwagę na sposób filtracji urządzenia oraz pojemność zbiornika – ma to bowiem kluczowe znaczenie dla obsługi zakupionego przez nas odkurzacza. Pamiętajmy przy tym, aby zawsze używać jednostek, opracowanych przez renomowanych producentów. Da nam to pełną gwarancję, że nasz nowy odkurzacz będzie w stanie służyć nam przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *