poradnik

Na co należy zwrócić uwagę, kupując komody do pokoju dziecięcego?

Praktycznie żaden pokój dziecięcy nie może obejść się bez solidnie wykonanej, pojemnej komody. Zależnie od ilości szuflad, możemy bowiem przechowywać w niej zarówno bieliznę i ubranka, jak i niektóre zabawki malucha. Wybór na rynku jest naprawdę ogromny, umożliwiając nam zakup zarówno mebla klasycznego, jak i modułowego, mogącego towarzyszyć dziecku podczas kolejnych etapów jego dorastania. Komody pokój dziecięcy to także znakomity sposób na dodatkowe nadanie pomieszczeniu ciekawego stylu, przywodzącego na myśl relaksujące wnętrza skandynawskie. Wybór ten jest o tyle zalecany, że jego neutralność pozwoli na późniejsze urządzenie pokoju przez nastolatka, bez konieczności zakupu nowych mebli. Oto, co powinniśmy wiedzieć na temat zakupu komód dla dziecka.

Meble, które rosną wraz z maluchem

Wielu rodziców lubi kierować się przezornością, kupując meble już podczas oczekiwania na nadejście dziecka. W tego typu przypadkach, warto jest pomyśleć o zakupie jednej z nowoczesnych komód do pokoju dziecięcego, wyposażonych w przewijak. To ciekawe, modułowe rozwiązanie jest nie tylko bardzo praktyczne, ale również oszczędne. Meble tego typu odznaczają się bowiem wygodną, modułową konstrukcją, dzięki której z przewijaka będziemy mogli zrezygnować, gdy tylko nasza pociecha przestanie nosić pieluchy. Przykładem takiego ciekawego mebla jest chociażby ekologiczna komoda dziecięca Safari, dostępna w sklepie internetowym renomowanej marki Klupś. W ofercie tego czterdziestoletniego już producenta znajdziemy również komody Paula Grafit, które z pewnością przypadną do gustu osobom, szukającym mebli dziecięcych w ciemniejszej kolorystyce.

Bezpieczeństwo dziecka

W przeciwieństwie do standardowych modeli mebli, komody do pokoju dziecięcego nie mają odstających uchwytów, charakteryzujących się ostrymi krawędziami. Dzięki temu, nie stanowią one żadnego zagrożenia dla bawiących się w pobliżu dzieci. Meble tego typu powinny być również starannie wykończone oraz pomalowane bezpiecznymi farbami, niewydzielającymi związków lotnych. Z tego też powodu, zalecamy kupowanie wyposażenia do pokoju dziecięcego wyłącznie w renomowanych sklepach, cieszących się dużym uznaniem internautów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *