wnętrze

Cztery łatwe sposoby na zmianę wystroju wnętrza

W życiu każdego z nas przychodzi czas, w którym zastanawiamy się nad poważną zmianą otoczenia. Wydaje nam się, że okazją ku temu są zachodzące wokół nas okoliczności: wzięcie ślubu, narodziny dziecka, zmiana pracy. Całościowy remont pociąga jednak za sobą bardzo duże koszty, więc rezygnujemy z pomysłu i dalej irytujemy się na monotonię w naszych wnętrzach. To błąd! Poznaj cztery łatwe sposoby na zmianę wystroju, które są tanie i dają świetny efekt!

  1. Tapetowanie ścian – to zabieg łatwy i prosty, który można wykonać samemu lub powierzyć prace fachowcowi. Co ważne, tapetowanie całego pokoju lub jednej ściany wcale nie jest drogie, a diametralnie może zmienić oblicze pomieszczenia i atmosferę, jaka w nim panuje. Jeśli nie chcesz dużej zmiany, połóż tapetę tylko na jednej ścianie. Jeśli z kolei chcesz całkowicie odmienić wnętrze – wytapetuj wszystkie powierzchnie.
  2. Innym sposobem na odmienienie pokoju (a szczególnie sypialni) jest zakup dużej, modułowej szafy z lustrzanymi drzwiami. Ich obecne wielkości i ekonomia w projektowaniu przestrzeni szafy umożliwiają nawet na potraktowanie ich jako swoistej garderoby. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz więcej miejsca na ubrania i możliwość ich uporządkowania, a także, dzięki lustrzanym, przesuwnym drzwiom optycznie powiększysz przestrzeń w pokoju.
  3. Postaw na okolicznościowe dodatki. Jeśli zbliża się wiosna, kup kilka kwiatów doniczkowych oraz piękne osłonki na doniczki. Boże narodzenie to świetna okazja do odmienienia wizerunku starej kanapy – wystarczy dokupić ciepłą, miękką narzutę w świąteczny wzór. Na Wielkanoc puść wodze fantazji układając świąteczny stroik, a latem postaw na wazony z ciętymi kwiatami. Mała zmiana, a cieszy.
  4. Wymień stary dywan lub pokuś się o położenie wykładziny! Taki zabieg zawsze ociepla pomieszczenie i dodaje mu rodzinnej atmosfery, a także sprawia, ze wspólne przesiadywanie na podłodze staje się znacznie przyjemniejsze. Gruby, mięsisty dywan czy jednolita wykładzina to idealny pomysł na zmianę aranżacji wnętrza.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *