domy

KONSERWACJA DROGĄ DO PODZIWU

Oddanie budynku do użytku to zwieńczenie marzeń inwestora. Lśniące okna, czyste ściany, słońce odbijające się od nowych dachówek cieszą oczy. Aby ten efekt utrzymać, konieczna jest jednak systematyczna konserwacja.

Budynki w dużych miastach szczególnie narażone są na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i wszystkich innych dużych skupiskach wymagają szczególnej pielęgnacji. Mycie okien to za mało. Inwestorzy powinni pamiętać, że czyszczenie dachów i czyszczenie elewacji Wrocław są tak samo istotnym elementem konserwacji budynku.

Wieloetapowy proces

Czyszczenie dachów to proces, w którym na początku niezbędne jest usunięcie liści i wszelkich rzeczy, które na nim zalegają. Kolejny etap to mycie pod ciśnieniem. Na końcu należy go zaimpregnować odpowiednimi środkami, które stanowią doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią, dwutlenkiem węgla i promieniami UV.

Upiększyć nie zepsuć

Podobnie wygląda czyszczenie elewacji. Częstotliwość jej wykonywania powinna być uzależniona przede wszystkim od tempa brudzenia się ścian. A na to wpływ ma wiele czynników. W miastach sprzyja temu kurz, brud i spaliny.
Także sam tynk jest ważny – im gładsza jest jego struktura, tym mniej brudu przyjmie. Co więcej nie wszystkie tynki można myć, niektóre można zabezpieczać jedynie środkami chemicznymi. Dlatego tak ważne jest, aby zarówno czyszczenie dachów, jak i czyszczenie elewacji powierzyć specjalistom. To pozwoli utrzymać kondycję budynku przez długie lata. Więcej tutaj: http://www.hi-techwroclaw.pl/mycie-cisnieniowe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *