wnętrze

Kinkiet – jaka jest jego rola?

Kinkiety jako oświetlenie ścienne są spotykane we wszystkich typach pomieszczeń. Dotyczy to wnętrz mieszkalnych, biurowych oraz innych typów lokali usługowych. Zdarza się, że kinkiet jest samodzielnym rodzajem oświetlenia, ale bywa i tak, że jest dopełnieniem głównego źródła światła. Nowoczesne modele kinkietów wskazują na ich niebanalną konstrukcję. Czasami początkowo nie widać, iż jest to lampa ścienna. W takim ujęciu kinkiet może poza swoją praktyczną funkcją, stać się także wyjątkową ozdobą. 

Kinkiety w salonach są wsparciem dla głównego rodzaju oświetlenia jakim zazwyczaj jest lampa sufitowa. Wiązka światła jaką równomiernie rozprowadzają rozlokowane w różnych punktach pokoju wpływają na wyjątkowy klimat. Oświetlenie może dodać niezwykłego uroku. Dlatego warto się zastanowić jaką wiązkę światła wybieramy do poszczególnych pomieszczeń. Światło może optycznie powiększać lub zmniejszać przestrzeń. Dodawać wyrazistości lub zapewniać przytulność. Wszystko zależy jaki efekt jest pożądany. Oświetlenie stanowi istotny czynnik aranżacyjny, który buduje klimat i zapewnia wrażenia wizualne. 

 

Oświetlenie w aranżacji wnętrz – designerskie lampy ścienne

 

Nowoczesne rozwiązania aranżacyjne przynoszą niekiedy niespodziewane efekty. Z jednej strony są to rozwiązania podnoszące funkcjonalizm w danym pomieszczeniu, z drugiej natomiast zapewniające wyjątkowe wrażenia estetyczne. Lampy ścienne są ciekawą opcją na małych przestrzeniach, w których lampa wisząca, jak chociażby żyrandol może sprawić wrażenie przytłoczenia. 

Ciekawe propozycje lamp znajdują się w ofercie sprzedażowej https://dotd.pl/kategoria-produktu/owietlenie-designerskie/lampy-scienne. Wyjątkowe modele lamp zapewniają niespodziewane efekty wizualne. Kinkiety pasują do każdego rodzaju pomieszczenia. Spotykane są także w łazienkach i kuchniach jako oświetlenie dodatkowe. W łazience kinkiety umieszczane są najczęściej w pobliżu luster, aby zapewnić lepszą widoczność. Dzięki temu można w optymalnych warunkach wykonywać codzienne czynności higieniczne i pielęgnacyjne.