domy / wnętrze

Jak zaprojektować biuro zachęcające do pracy?

Przestrzeń biurowa często kojarzy nam się z niewygodnym biurkiem i krzesłem, szarym i nijakim wnętrzem. Tak było jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie, nowoczesne biura to jasne i funkcjonalne przestrzenie oraz wygodne meble. Coraz częściej firmy zlecają projektowanie wnętrz architektom. Dzięki temu są w stanie uzyskać przestrzeń, w której pracownicy będą się doskonale czuć, a ich praca będzie wydajniejsza.

Projekt biura – wybierz architekta wnętrz

Architekt wnętrz z najdrobniejszymi szczegółami zaplanuje biurowe wnętrze. Na samym początku istotne jest poznanie polityki i filozofii danej firmy. Od tego zależy czy biuro będzie składać się z osobnych pokoi czy z dużej, otwartej przestrzeni. Projektowanie wnętrz biurowych wiążę się także z określeniem ciągów komunikacyjnych, wyznaczeniem stref do pracy zespołowej, do oficjalnych spotkań oraz strefy do odpoczynku.

Projektowanie wnętrz biurowych – jasne kolory, rośliny i zasady bhp

Projektant wnętrz dobierze odpowiednie kolory, meble, oświetlenie i dodatki. Biuro powinno być urządzone w neutralnych barwach, jednak mocniejsze akcenty są jak najbardziej dozwolone. Warto też zadbać o dodatki w postaci roślin doniczkowych. Nie bez znaczenia są też przepisy bhp. Dotyczą one odpowiedniego zabezpieczenia wnętrz przed wilgocią, drganiami czy hałasem. Istotna jest przestrzeń, która przypada na każdego pracownika. Każdy powinien mieć do dyspozycji przynajmniej dwa metry kwadratowe podłogi.

Odpowiednio zaprojektowane biurowe wnętrze sprawi, że pracownicy będą z uśmiechem na ustach przychodzić do pracy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *