na zewnątrz

Jak zaaranżować drewniany płot wokół domu?

Płoty drewniane ogrodowe są obecnie bardzo popularnych rozwiązaniem, głównie na wsiach. Chcąc się wyróżnić, stawiamy na inne ogrodzenie niż sąsiedzi. Co prawda płot drewniany kojarzy się nam z „nudnymi” deskami, które nie przyciągają w ogóle wzorku, ani też nie stanowią żadnego elementu dekoracyjnego przestrzeni. Nic bardziej mylnego! Możemy z powodzeniem zaaranżować płot drewniany ogrodowy w bardzo ciekawy sposób, wystarczy odrobina kreatywności i pomysłowości. Jakie mamy zatem możliwości?

Pomysłowy kwietnik

Możemy zdecydować się na pomysłowy i kreatywny kwietnik. Wystarczy, że do płotu drewnianego ogrodowego przymocujemy jakiś stary rower np. nasz z dzieciństwa lub od kuzynostwa. Pomalujmy rower na ciekawy, może odważny, neonowy kolor, poczekajmy, aż wyschnie i przymocujmy go do płotu. Zaaranżujmy w nim doniczki z kwiatami, które śmiało możemy rozlokować w różnych miejscach roweru. Płot możemy pomalować na kolor kontrastowy do roweru i kwiatów lub na biało. W obu wersjach będzie wyglądać naprawdę świetnie. Tego typu aranżacja jest romantycznych wykończeniem naszego ogrodu. Z pewnością przypadnie wielu do gustu.

Ozdobne belki

W bardzo łatwy sposób możemy także ozdobić poszczególne belki. Albo malując je na ulubiony, żywy kolor, obecnie najpopularniejsze są neonowe, albo decydując się na każdą belkę w innym odcieniu. Taki płot nie tylko sprawi, że nasze ogrodzenie będzie widoczne z daleka, ale także będzie miało wydźwięk humorystyczny. Warto jednak dodać, że malowanie płotu drewnianego ogrodowego w różnych odcieniach jest raczej dla osób odważnych. Musimy się liczyć, że nie każdemu przypadnie ten pomysł do gustu.

Wiadra cynkowe

Możemy także płoty drewniane ogrodowe ozdobić wiadrami cynkowymi. O co chodzi? Wystarczy, że stare wiadra, które naszym babciom lub starszym krewnym służyły na przynoszenie wody ze studni, wykorzystamy jako ozdobę na nasz płot. Możemy pomalować je np. na biało lub na inny, ulubiony kolor i przewiesić dnem do góry przez belki. Jest to świetna, rustykalna aranżacja. Gdy natomiast zdecydujemy się jeszcze na biały kolor, będziemy mieć także aranżację rustykalno-nowoczesną. Gdzie zatem zakupić ciekawe modele płotów drewnianych ogrodowych, by móc je zaaranżować według własnego pomysłu? Wchodząc na stronę: https://www.martynasklep.pl/, możemy zdecydować się na różnego rodzaju płoty i belki, które spełnią nasze oczekiwania. Wszystko zależy od tego, jaki mamy pomysł na aranżację i według tego kryterium możemy dobrać najlepszy model płotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.