wnętrze

Jak wykorzystać obrazy z mchu w pomieszczeniach w stylu skandynawskim?

Obrazy z mchu to swego rodzaju nowość, na rynku przedmiotów naturalnych używanych do wykończenia wnętrz. Ze względu na zbawienny wpływ roślin zielonych na nasze samopoczucie ściany z chrobotka przynoszą same korzyści dla osób otaczających się nimi. Czy obrazy z mchu mogą być zastosowane w aranżacji w stylu skandynawskim?

Dlaczego obrazy z mchu warto stosować w domach i mieszkaniach?

Dużym wyzwaniem w obecnych czasach jest zadbanie o właściwy poziom czystości powietrza, którym oddychamy na co dzień. Dobrym sposobem na osiągnięcie złotego środka w tym obszarze, jest postawienie na nowoczesne formy wykończenia ścian w postaci obrazów z mchu. Cechuje je duża odporność na skrajne wartości wilgoci, od 30% do 60%. Oznacza to, że dłużej zachowują swoją miękkość.

Jak obrazy mchu wprowadzić do stylu skandynawskiego?

W stylu skandynawskim dominują spokojne szaro-beżowo-brązowe barwy ścian, które często łączy się z meblami z drewna. Ożywieniem wnętrz mogą stać się m.in. obrazy z mchu. Są to swego rodzaju kompozycje wnętrzarskie, które nie wymagają podlewania i najlepiej czują się w niezbyt słonecznych pomieszczeniach. Łącząc chrobotka z innymi fakturami, strukturami i kolorami dodatków, można skutecznie pożegnać skandynawską nudę, wprowadzić życie do wnętrz, które z założenia powinna cechować prostota i brak przepychu.

Styl skandynawski w nowoczesnym wnętrzu

Jednym ze sposobów wprowadzenia obrazów z mchu do współczesnych wnętrz skandynawskich, jest postawienie przede wszystkim na sprawdzonego dostawcę, który pomoże zapewnić właściwą jakość chrobotka. Ten najwyższej klasy będzie odznaczał się miękkością, elastycznością i puszystą strukturą. Rośliny te są oryginalnymi ozdobami nie wymagającymi podlewania i co ważne pasują do każdego wnętrza. Chcąc się nimi cieszyć maksymalnie długo, należy jedynie zadbać o odpowiednie nawilżenie pomieszczeń.