domy

Jak wybrać rolety do domu?

Rolety są bardzo popularnym rozwiązaniem, które możemy znaleźć obecnie prawie w każdym polskim domu.

Chronią przed ostrym słońce, przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, a także chronią nasz dobytek pod naszą nieobecność. Ilość rodzajów, kolorów i stylów rolet jest tak duży, że wybór może okazać się nie lada wyzwaniem. Dlatego warto też wiedzieć czym się kierować podczas wyboru i jakie rolety będą najlepsze dla danego domu.

Rolety zewnętrze – zastosowanie

Ten typ rolet jest spotykany szczególnie w domach osób, które często wyjeżdżają, bądź lubią czuć się bezpiecznie. Są to rolety nastawione głównie na ochronę przed złodziejami i zewnętrznymi niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. Rolety zewnętrzne należą do typu raczej drogich i dość skomplikowanych rolet. Montaż zakłada, że konieczne będzie przewiercenie się przez ścianę, zamontowanie wewnątrz domu taśm do spuszczania i podnoszenia rolet lub elektronicznych systemów sterujących. Tego typu rolety to bardzo dobra opcja, zwłaszcza do domów letniskowych, mieszkań na parterze i wszelkiego rodzaju budynków gospodarczych.

Rolety materiałowe

Najpopularniejszy typ rolet, czyli rolety materiałowe, które montowane są na ramach okiennych od wewnątrz. Montuje się je bardzo szybko, bez konieczności wiercenia czy przyklejania do ram. Są także bardzo łatwe w obsłudze. Rolety tego typu sprawdzają się dobrze wszędzie, w każdym typie pomieszczeń zarówno w kuchni, sypialni, łazience, jak i w salonie. Dużą ich zaletą jest to, że przepuszczają dużo rozproszonego światła, więc jednocześnie chronią przed ostrym słońcem i sprawiają, że wewnątrz pomieszczenia jest widno. Polecane są również jako rolety zasłaniające przed wzrokiem ludzie z zewnątrz.

Rolety drewniane

Najbardziej eleganckie i najbardziej stylowe rolety. Nadają wnętrzu nietypowego i egzotycznego, eleganckiego klimatu. Są droższe od rolet materiałowych, jednak również są łatwe w montażu. Można je ustawiać w różnych wariantach, dzięki czemu raz zasłaniają zupełnie światła z zewnątrz, raz przepuszczają więcej światła a jeszcze w innym ustawieniu minimum światła. Nie pasują do wszystkich pomieszczeń, dlatego koniecznie trzeba je dobrze dopasować do wnętrza, ponieważ mogą je zdominować. Drewniane rolety to bardzo dobre rozwiązanie także do pomieszczeń od strony południowej, czyi tych najcieplejszych, ponieważ w bardzo gorące dni mogą służyć za okna.

Wybierając rolety, należy się kierować przede wszystkim własną wygodą oraz tym, żeby były one jak najbardziej dopasowane do naszego domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *