na zewnątrz

Drzwi pasywne – nowy wymiar ogrzewania twojego domu

Chcesz zmniejszyć rachunki za ogrzewanie? Drzwi do domów pasywnych pozwolą ci na osiągnięcie najlepszych parametrów termoizolacyjnych. Ich współczynnik nieprzenikalności jest znacznie wyższy niż w przypadku drzwi energooszczędnych. To doskonałe rozwiązanie nie tylko z powodów wartości ekonomicznych, ale także aspektów ekologicznych.

Czym są drzwi do domów pasywnych?

Z roku na rok zwiększa się popularność budownictwa pasywnego w naszym kraju. Jest to równoznaczne z tym, że drzwi do domów pasywnych odgrywają w tej kwestii rolę kluczową. Tego typu projektowanie zakłada szczelne drzwi, które odpowiadają za termoizolację. Standard izolacyjności termicznej w ich przypadku wynosi 0,8 W/m2K. Celem ich montażu jest podniesienie komfortu mieszkania, ale jednoczesne oszczędzanie energii. To wykorzystywanie ekologicznych możliwości otoczenia. Nowoczesne rozwiązanie architektoniczne sprawia, że właściciele domów pasywnych wydają kilkadziesiąt procent mniej na energię.

Kluczem prawidłowy montaż drzwi

W pierwszej kolejności należy wyeliminować powstawanie mostków termicznych, które znajdują się wokół drzwi. Stosuje się tzw. ciepły montaż, w którym drzwi pasywne umieszcza się w warstwie termoizolacji budynku. Wykonuje się tą czynność po pracach mokrych, czyli tynkowaniu oraz wykonaniu wszystkich posadzek. Poprawnie oczyszczone i zagruntowane miejsce montażu drzwi za pomocą specjalnych środków to klucz do sukcesu i zwiększenia termoizolacji naszego domu. Należy pamiętać, że przestrzeń między ościeżnicą a ścianą wypełnia się pianką poliuretanową. Zabezpiecza się ją wodoodporną taśmą jak i paroszczelną. W ten sposób całkowicie zostanie przykryta warstwa izolacyjna. W rezultacie zabezpieczy nasz dom przed wilgocią, która powstaje wewnątrz oraz umożliwi usuwanie wody z muru.

Dla kogo są drzwi pasywne?

Nie trzeba być właścicielem domu pasywnego, aby pozwolić sobie na drzwi pasywne. Te nowoczesne drzwi wejściowe mogą zmniejszyć straty ciepła, także w klasycznym budownictwie. Oszczędzanie na ogrzewaniu jest możliwe nawet w zwykłym domu! Jednak pamiętajmy o kluczowych etpaach montażu. Zastosowanie nieodpowiednich uszczelniaczy nie da nam optymalnych rezultatów izolacyjnych. Poza tym drzwi do domów pasywnych mają wyższą cenę niż drzwi standardowe. U wielu producentów należy wydać o ok 15-20% więcej. Inwestycja zwróci się, dzięki oszczędnościom z rachunków za ogrzewanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *