wnętrze

Jak dobrać przesłony do okien w sypialni?

Sypialnia jest miejscem, w którym niezbędny jest montaż przesłon okiennych. Jeśli chcemy czuć się komfortowo, ochronić prywatność i cieszyć się zdrowym snem, zadbajmy o to, by przez zasłony nie przedostawało się światło księżyca, jeśli nie możemy przez nie spać, lub promienie słońca, jeśli jesteśmy śpiochami i nie lubimy być wcześnie budzeni. Jak przesłony do okien w sypialni wybrać?

Rolety dzień noc

Doskonałym rozwiązaniem do sypialni są rolety dzień noc, które charakteryzują się naprzemiennymi pasami – zaciemniającymi i transparentnymi. Dzięki temu możemy sami zadecydować o tym, jak dużo światła chcemy wpuścić do pomieszczenia. Dodatkową zaletą tych rolet jest ich estetyka oraz możliwość wybrania dowolnego koloru. W sypialni nie powinna panować wysoka temperatura, dlatego montaż zasłon jest niezbędny do zapewnienia sobie komfortu i dobrego snu.

Plisy okienne

Jeśli myślicie o montażu żaluzji, lecz nie jesteście przekonani, czy pasują one do wystroju wnętrza, wybierzcie plisy okienne, które są alternatywną dla żaluzji. Plisy pasują do wszystkich rodzajów okien, a ich cechą szczególną jest to, że umożliwiają zasłanianie okna w różnych konfiguracjach – nie tylko od góry do dołu. Plisy są bardzo funkcjonalne i dostępne w wielu wersjach kolorystycznych.

Plisy okienne czy rolety dzień noc?

Zarówno plisy okienne, jak i rolety dzień noc mają swoich zwolenników i przeciwników. Jeśli cenimy sobie nowoczesny design, zdecydujmy się na rolety dzień noc, które kupimy w dowolnych barwach. Z kolei szukając niecodziennych rozwiązań, takich jak np. przysłanianie tylko połowy dolnego okna, wybierzmy plisy okienne, które zapewnią nam prywatność i umożliwią zarówno pełne, jak i częściowe zaciemnienie okna. Zdecydowanie są one mniej zdobne niż rolety dzień noc, lecz niezwykle funkcjonalne. Bez względu na to, czy miejscem Twojego zamieszkania jest Warszawa, czy mniej lub bardziej słoneczne miejsce na świecie, kupując przesłony okienne do sypialni, gwarantujesz sobie zdrowy sen, pełny wypoczynek i intymność. Zobacz więcej na http://www.zdobimyokna.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.