ogólnie

Dlaczego warto postawić na solidne zamki meblowe?

Dobra szafka to pojęcie, które możemy definiować na różne sposoby, zależnie od naszych indywidualnych potrzeb. Dla jednych jest to przede wszystkim mebel stylowy, współtworzący ogólną atmosferę pomieszczenia. Inne osoby preferują z kolei szafy o dużej pojemności, pozwalające chociażby na pomieszczenie w nich nagromadzonych ubrań oraz pudełek od sprzętu RTV, na wypadek ewentualnej przeprowadzki lub sprzedaży urządzeń. Dla wielu z nas, mebel ten musi jednocześnie odznaczać się możliwością zabezpieczenia przechowywanych w nim przedmiotów przed dostępem ze strony osób nieupoważnionych. W takich sytuacjach, konieczny staje się zakup solidnego zamka do szafki.

 

Jaki zamek powinniśmy wybrać?

 

Pamiętajmy, że zamki meblowe należą do akcesoriów niezwykle zróżnicowanych, ze względu na szeroki wachlarz korzystających z nich miejsc. Zabezpieczenia te znajdują bowiem zastosowanie w biurach, aptekach tudzież sklepach jubilerskich. Zamek do szafki, stojącej w naszym domowym zaciszu, nie musi odznaczać się równie wysokim stopniem ochrony, co profesjonalne modele elektroniczne, wyposażone w czytnik linii papilarnych. Ważne jest jednak, aby w dalszym ciągu odznaczały się one wysokim standardem wykonania, zapewnionym przez trwałe materiały. Uniemożliwi to bowiem ewentualne próby wyważenia drzwi szafki przez włamywaczy.

 

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu zamka?

 

Wybierając zamek do szafki, zwróćmy uwagę przede wszystkim na sposób jego montażu. Na rynku dostępne są bowiem zarówno standardowe modele przykręcane, jak i te przeznaczone do instalacji bezinwazyjnej. W tym drugim przypadku, zamek jest przytwierdzany do szafki za pomocą kleju UV. Jeśli z mebla mają również korzystać inne osoby, możemy postawić na zamek zabezpieczany kodem. Nie zapominajmy także o zachowaniu stylowej prezencji mebla. Na rynku dostępne są bowiem niezawodne akcesoria zabezpieczające o zróżnicowanych designach oraz formach. Warto więc przejrzeć dostępne oferty i przekonać się, jak proste może okazać się zabezpieczenie domowej szafki!