oświetlenie

Dlaczego warto postawić na nowoczesne żyrandole?

Wielu osobom wydaje się, że żyrandole są już tylko reliktem dawno minionych lat, niezdatnym do nadania naszym salonom ciekawego stylu. Nic bardziej mylnego – na rynku nie brakuje bowiem żyrandoli nowoczesnych, także tych kryształowych. Łącząc w sobie współczesne rozwiązania z klasyczną elegancją, stanowią one wspaniałe dopełnienie wystroju naszego domu. Z tego też powodu, w niniejszym artykule opowiemy Wam dlaczego naprawdę warto jest zastanowić się nad zakupem tego nietypowego akcesorium do naszego domu.

Wszechstronny wybór

Nowoczesne żyrandole kryształowe to nie jedyny typ tego typu oświetlenia. Dla przykładu, jeśli lubimy pomieszczenia bardziej sterylne i minimalistyczne, bez problemu znajdziemy stylowy żyrandol, dostosowany do estetyki wystrojów industrialnych. W wnętrzach klasycznych, w których główną rolę odgrywają stylowe, drewniane meble, idealnie sprawdzą się z kolei żyrandole, nawiązujące designem do starych modeli świecznikowych. Dzięki temu, każdy będzie w stanie nadać swojemu salonowi wyjątkowego charakteru, nie musząc martwić się przy tym, że szlachetny żyrandol będzie odstawać od nowoczesnych wnętrz.

Jaki żyrandol do jakiego pomieszczenia?

Stawiając na minimalizm, powinniśmy postawić na żyrandol złoty lub w kolorze mosiądzu. Najlepiej sprawdzają się tu właśnie wyżej wspomniane modele świecznikowe, które, przy odpowiedniej aranżacji wnętrz, można nawet wkomponować w salony nowoczesne. Współczesne żyrandole to także ogromna różnorodność form i materiałów, dzięki czemu bez problemu wkomponujemy je w pomieszczenia o konkretnej kolorystyce. Bez względu na to, czy stawiamy na białe ściany tudzież czerń, taki nietypowy rodzaj oświetlenia z pewnością doda pomieszczeniu niepowtarzalnej atmosfery.

Nowoczesne żyrandole kryształowe są z kolei rozwiązaniem, które z pewnością docenią właściciele domów o wystroju klasycznym. Dotyczy to w szczególności pomieszczeń, w których powieszono duże lustro – żyrandol nie tylko zaprezentuje się tu niezwykle elegancko, ale także pozwoli na lepsze rozprowadzenie światła po pokoju. Jeśli do tej pory myśleliśmy więc, że żyrandole od dawna są już przeżytkiem, naprawdę warto jest przejrzeć oferty sklepów internetowych i przekonać się, że ich era wcale nie przeminęła!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *