domy

Co sprawia, że warto rozważyć implementację ogrzewania podłogowego w naszym domu?

Wszyscy wiemy zapewne doskonale, jak trudno jest niekiedy uzyskać optymalny komfort cieplny w każdym miejscu wewnątrz naszego domu. Dotyczy to w szczególności konwencjonalnego rozwiązania grzewczego, jakim są dobrze wszystkim znane grzejniki. Montowane punktowo, zapewniają one bowiem odpowiednie warunki wyłącznie w niektórych miejscach, powodując tym samym wychłodzenie lub nadmierne nagrzanie pozostałych zakamarków. Z tego też powodu, coraz więcej osób myśli o zakupie systemów, przeznaczonych do sterowania ogrzewaniem podłogowym. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie podłogówka zapewnia obecnie najwyższy standard ogrzewania pomieszczeń. W niniejszym artykule opowiemy o największych zaletach tego rozwiązania.

 

Sterowanie kluczem do sukcesu

 

Dlaczego systemy sterowania ogrzewaniem podłogowym są równie istotne, co sporządzenie prawidłowego projektu całego układu grzewczego? Odpowiedź jest prosta – to właśnie prawidłowe dostosowanie pracy podłogówki do naszych potrzeb sprawi, że będziemy mogli cieszyć się wszystkimi korzyściami, związanymi z jej implementacją. Dla przykładu, jeśli ogrzewanie jest zbyt intensywne, to jego wpływ na nasze samopoczucie nie będzie zbyt korzystne. Optymalna konfiguracja pozwoli nam również na redukcję kosztów, związanych ze zużyciem energii. Co więcej, nowoczesne sterowniki zostały przeznaczone do pracy zarówno ze zwykłymi instalacjami ogrzewania podłogowego, jak i wariantami hybrydowymi. Warto więc przyjrzeć się ofertom uznanych marek jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji i sprawdzić, który model sterownika sprawdzi się najlepiej w naszym domu.

 

Przydatność inteligentnych technologii

 

Renomowani producenci, jak chociażby polska marka SALUS, coraz częściej oferują nam również automatyczne systemy, przeznaczone do sterowania ogrzewaniem podłogowym, także w instalacjach hybrydowych. Dzięki obecności zaawansowanych czujników, sterowniki są w stanie dostosowywać pracę ogrzewania w poszczególnych strefach. Istnieje tu też możliwość zaprogramowania osobnych harmonogramów na poszczególne przedziały godzinowe. W efekcie, nie musimy każdorazowo konfigurować ustawień układu, chcąc zwiększyć intensywność grzania nocą, a następnie zredukować ją na powrót ranem.