deweloper

„Ciasne ale własne”

Tak właśnie zwykło się mówić o własnych czterech kątach. Powiedzenie to zyskało na popularności w okresie “wielkiej płyty”, kiedy na potęgę rosły blokowiska z wieżowcami mieszkalnymi, w których standardem były dwa małe pokoiki. I one zazwyczaj starczyć miały całej rodzinie. Niestety apetyt rośnie w miarę jedzenia i młode pokolenie ma zupełnie inne wymagania.

Małe na start

Lokale mieszkalne w blokach nadal cieszą się popularnością. Jednak młodzi wybierają je już bardziej świadomie. Małe mieszkania Żory to wybór w dużej mierze rodziców, którzy chcą zapewnić dobry start swoim dzieciom. Własne “M” im to ułatwia. To dobra inwestycja, jednak jako rozwiązanie tymczasowe. Młodzi zdają sobie sprawę, że takie mieszkania Żory później łatwiej będzie zamienić na coś większego lub po prostu sprzedać. Dlatego też takie nieruchomości najlepiej sprzedają się na rynku wtórnym.

Większa świadomość i większy metraż

Kiedy młoda para spodziewa się pierwszego dziecka już wie, że kawalerka to za mało. Zatem często już w momencie planowania potomstwa, młodzi “rozglądają się” za czymś innymi. W ich sytuacji najlepsze rozwiązanie to mieszkania Żory o powierzchni powyżej 60, a nawet 70 m2. I tutaj ich zainteresowanie często przenosi się na mieszkania Żory w nowym budownictwie.

Tym bardziej, że dzisiaj deweloperzy też wykazują większą świadomość potrzeb klientów, planując aranżację mieszkań zgodnie z ich rosnącymi wymaganiami. Zatem dzisiejsze, nowe mieszkania Żory to zazwyczaj trzy-, cztero-pokojowe lokale o znacznych powierzchniach do zagospodarowania i optymalnym podziale. Takie właśnie rozchodzą się niczym przysłowiowe: “ciepłe bułeczki”. Ale… chociaż piękne, wygodne i funkcjonalne, mają jedno “ale”….cena, która może być naprawdę niemal abstrakcyjna.

Dom jako alternatywa

Dlatego właśnie ta grupa klientów często rozpatruje jako alternatywę domy wolnostojące. Bardzo często okazuje się, że za niewiele większą lub wręcz tę samą kwotę mogą nabyć dom w stanie deweloperskim. A tu zalet jest zdecydowanie więcej. Wielu z nich decyduje się więc na to rozwiązanie, stając się szczęśliwymi posiadaczami domu, zielonego ogródka, ciszy, spokoju i prywatności.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *